Zhakowana poczta FB i korzystanie z serwisów i telefonu po odzyskaniu

Będzie długo i zagmatwanie ale trochę jestem załamana i sobą i tym że i tak cokolwiek zrobię będzie błędem. Grudzień 2023 włamano się na moje konto fb i pocztę o2. Prośby do znajomych na fb o blika a pocztą usunięta. Po Nowym roku odzyskałam pocztę i dostęp do fb. Przed włamaniem brak weryfikacji dwuskładnikowej wszystkie hasła podobne. Nie oceniajcie. Prywatny laptop Windows zresetowany ale potem dostałam paranoi że źle stawiam Windowsa i przestałam go używać. Stary prywatny telefon Apple wyzerowany w panice i po poradach. Nie mogłam go i tak uruchomić bo to był staroć i przycisk startu nie działa. Na starym prywatnym telefonie korzystałam ze wszystkich aplikacji poczty starej fb i insta. Na służbowym telefonie też korzystałam z insagtama i z fb. Znów- nie oceniajcie. Służbowy telefon to też Apple.Po odzyskaniu konta okazało się że inatagram został odpięty od fb. (Bo wcześniej były połączone przecież trzeba się wszystkim wszędzie chwalić :woman_facepalming:Ze znajomym założyłam nową pocztę Gmail u niego na Macu i na tym nowym gmailu utworzyłam nowe konto iCloud i na nowym prywatnym telefonie Apple korzystam z tego iClouda. Na prywatnym na razie nie mam aplikacji ani fb ani instagrama. Instagram mam powiązany z gmeilem starym który nie był używany na starym prywatnym telefonie tylko na służbowym. Fb powiązałam na początku roku z jakąś randomową skrzynką onetu którą założyłam tylko w tym celu. Hasła fb i insta zmienione były. Problemów jest kilka. Cały czas na instagramie i na fb wyświetlają mi się miejsca logowania nie moje w aplikacji nawet włączyłam żeby używały aplikacje mojego położenia gdy ich używam. Po drugie jak działają alerty o logowaniu? Dziś na przeglądarce na prywatnym telefonie spróbowałam się zalogować na instagram i na fb. Na instagramie najpierw specjalnie wpisałam złe hasło wyskoczył komunikat że hasło źle. Po wpisaniu prawidłowego już wyglądało wszystko ok- przyszedł do mnie taki drugi etap weryfikacji jaki jestem pewna że powinien przyjść jednak na przeglądarce nie zalogowałam się do końca. Ani na poczcie powiązanej z insta ani w samej aplikacji nie wyskoczyło powiadomienie że próbuje się ktoś logować. Nowy prywatny tel nie jest dodany do zaufanych na insta. Z fb na przeglądarce zrobiłam to samo- najpierw użyłam jako loginu poczty Onet potem wpisałam hasło- nie przyszedł drugi składnik logowania ale od razu 6cyffowy kod na pocztę Onet z informacją że to kod do resetu hasła. Nie użyłam go. Potem spróbowałam na przeglądarce telefonu użyć nr telefonu jako loginu i hasła i pojawił się komunikat że wyślą mi kod na skrzynkę n***@*******. Nie kliknęłam żeby wysłali. Mój mail powiązany z fb się zaczyna na n ale liczba liter w moim adresie niepodpowiadanie liczbie gwiazdek. Jak próbuje w aplikacji fb na służbowym sprawdzić powiązany numer tel z kontem to każe mi wpisywać hasło. Nie wpisuje bo mam paranoje Na instagramie ta funkcja jest widoczna ( sprawdzenia powiązanego numeru telefonu) bez wpisywania hasła. Prywatny telefon miał robiony reset nawet pod koniec marca 2024. Na fb tak wyglądają miejsca logowania


I na instagramie te inne iphony kiedyś się wyświetlały z modelem i był to mój stary prywatny. Usunęłam go z sesji na insta. Co dziwne na fb się wyświetla tylko iPhone nazwa. Miejsce logowania jest jakieś 50 km ode mnie na fb a na insta też jakoś daleko. Weszłam na fb w zakładce hasło i zabezpieczenia w ostatnie e-maile i w inne mejle i z data 4 kwietnia mam w zakładce inne w- mejle coś takiego że komunikat „witaj na fb!” poszedł nie wiadomo gdzie bo pole „wysłane do” jest puste i kolejny też witaj na Facebooku! Z tą samą datą i godziną wysłany już na mój e-mail Onet. Tylko co się okazało? Że ta poczta Onet była bezpłatna tylko do 2 albo 3 kwietnia o dopiero gdy dziś się na nią zalogowałam to dotarła do mnie ta informacja i musiałam zaakceptować zgodę żeby dalej korzystać z bezpłatnej poczty Onet. Więc nie widzę żadnego meila z 4 kwietnia na poczcie Onet. Podczas dzisiejszej próbie logowania na przeglądarce na fb kody z fb przyszły i też wyświetlają się informacje w zakładce inne w-maile na apce fb że te kody mi fb przysłał. Najbardziej mnie zastanawia na fb te wymiszenie przez apke jeszcze raz podania hasła jeśli chce sprawdzić jaki sposób weryfikacji dwuetapowej mam wybrany i brak takiej weryfikacji dwuetapowej na fb jaką wybrałam po odzyskaniu konta i też te mejle od fb z informacją o kodzie do resetowania hasła. I ten meil który się wyświetla jako zagwoazdkowany mail gdzie fb chce mi wysłać kod po logowaniu się nr tel. Może się pojawić pytanie czemu nie wpisuje hasła gdy apka mnie prosi podczas sprawdzania w bezpieczeństwie jaką mam wybraną metodę weryfikacji dwuetapowej? Po pierwsze obawiam nie że jak się pomyle to już całkiem sobie zablokuje. I też jak czytam forum to była na policji od razu zgłosić ale to że np reset powinnam zrobić komputera- sama musiałam do tego dojść. Wiem że dla Was są to rzeczy oczywossre ale poziom mojej wiedzy jak widać jest poniżej zera a tym bardziej „ spec” podobno ze specjalnej jednostki w policji na moje pytanie ale jak ale co powinnam zrobić i dlaczego na pewno nic mi nie podpowiedział więc jak widzę wpisy ze policja może coś znajdzie na laptopopiw w innych wątkach to mam oczy jak 5 złotych bo nikt się nie interesował jakimkolwiek moim sprzętem. Wiem długo wiem poziom mojej świadomości zerowy- ale czy w ogóle instagramie jest jakkolwiek do używania? O fb nie marzę bo nawet ja widzę że jest coś nie tak. A injeszcze jak tak się rozpisałam nad błędami życia to tak czasem mi się zdążyło przesłać w tym roku ze służbowego jakieś zdjęcie lub preny screen zrobiony służbowym air drop na prywatny telefon. Piszę bo nie wiem jakie ma to znaczenie. Dostęp do iClouda starego mam z poziomu maca- czy ściągnięcie zdjęć na maca ze starego iClouda i potem na nowy tel to jakiś błąd? Albo przesłanie zdjęć ze służbowego z 2023 i starszych airdropem na nowy prywatny? Nie mam żadnego usprawiedliwienia chyba jak każdy człowiek mam inne problemy życiowe ale to nie wymówka do pilnowania takich spraw. Jeśli przebrnąłeś i poradzisz cokolwiek - jesteś wielki/

Spójrz w jaki sposób to co chcesz przekazać, napisałaś.

… itd.

Czy to można zrozumieć? :man_facepalming:
Napisz to jeszcze raz, po ludzku, bo na razie całośc twojego postu to bełkot typu:

„blabalals baloawayiueostystebdydrareatidyybydtecerdyklusweamunnuyeydikungygtdlis
bgyuteiyeiouytstyetsyyekiuyteuyterwssv vdsreuetredereeeebjabayafaiab aseegahuesiiii
lokiuhtfrytr estyuyttsssssssssssssbhdmkblalblablablabla blka bla blabla dla bla pierdu p”

Hej masz rację! Jeszcze raz sprawdzę co powinnam, zrobię zdjęcia lub preent screeny i zadam tylko istotne pytania.

@Zielona1 No OK, ale to nie oznaczaj wątku jako rozwiązany skloro nie jest rozwiązany. Po prostu się zdenerwowałaś i nie wiedziałaś o czym piszesz.

Sprawdź po kolei, powoli wszystko i napisz konkretnie co i jak.

Ok na razie instagram bo był powiązany z fb na który był włam pod koniec 2023. W trakcie gdy nie miałam dostępu do fb instagram został odłączony od fb. Instagram - uwierzytelnianie dwuskładnikowe działa. Włączyłam je po włamie. Na starym telefonie ciągle mi wyskakują jakieś randomowe lokalizacje, mimo że mam w aplikacji zaznaczone żeby używał mojej dokładnej lokalizacji. Codziennie to inna lokalizacja, nie moja, np:


A kolejnego dnia to zupełnie randomowa lokalizacja, czasem oddalona 50 km czasem 100 km ode mnie. Czym to może być spowodowane? Czy to ma w ogóle znaczenie? Teraz w miejscu bezpieczeństwo, ostatnie e-meile:

I na nowym i na starym telefonie karze mi wpisywać hasło żeby wyświetlić te dane

Czemu po prostu się nie wyświetla tak jak kiedyś? Nie wiadomo i to też mnie zastanawia. W kontroli zabezpieczeń przy opcji”zmień hasło” widnieje informacja że ostatnio „zaktualizowane o” hasło było 1.04.2024

Moje hasło działa (te które zmieniałam po włamie) , uwierzytelnianie dwuskładnikowe też działa tak jak powinno. Trochę mi to wygląda jak próbowanie do zmuszenia mnie abym zaczęła zmieniać hasło na insta. A tak zaczął się właśnie włam na fb. Czy ten instagram wygląda jakoś podejrzanie czy tylko ja mam jakieś nieuzasadnione przeczucia?

Powinnam jeszcze dodać że żadnych zmian hasła 01.04.2024 nie robiłam.

Spróbuj wylogować wszystkie sesje i 2FA włączyć przy pomocy zupełnie nowego telefonu (może kradną ci sekret TOTP po przez kopiowanie schowka lub zrzutami ekranu) - jak nie masz to może użyj cegłofonu i 2FA z SMS-a.

Niestety sms nie przyszedł

Uzyj Google Authenticatora.

Z ta lokalizacją, to moze gps ci fixa nie zlapal.

1 polubienie

Może wskazywać na lokalizację serwerów operatora komórkowego, jak na podstawie samego IP ustalić próbują miejscowość.

Wcześniej pokazywało ok lokalizację ale teraz jestem zalogowana na nowym urządzeniu po kilku dniach zobaczę czy złapało ok bo musiałam ustawienia na nowym urządzeniu dać aplikacji. Jeśli chodzi o te informacje z „aktualizacja hasła o 1.4.2024” nadal wisi, tak samo jest z wyświetlaniem ostatnich e-maili w panelu bezpieczeństwa -nadal każe wpisywać hasło. Zajrzę za kilka dni chyba czy coś na nowym urządzeniu się zmieniło.

Ok ta zmiana hasła - sprawdziłam teraz datę AMERYKAŃSKI format daty więc się zgadza🤦‍♀️. Można się śmiać.

Zacznij od podstaw.
Przeczytaj informacje znajdujące się w Centrum Pomocy Instagramu.
Nie uzywam tej zabawki ale z ciekawoci zajrzałem i zaciekawiły mnie np. takie wiadomości.

https://help.instagram.com/369001149843369/?helpref=uf_share

https://help.instagram.com/273359857992105/?helpref=uf_share

Zajrzyj tu i sprawdź czy dane twoich kont e-mail nie wyciekły

P.S.
Z tego co wiem to do właściciela konta Instagram jak i Facebook wysyłane sa informacje nawet o nieudanych próbach logowania na konto, z urzadzenia którego „administracja” nie rozpoznaje o ile jest właczone uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

1 polubienie

hej,
Zmień hasło do Twoich kont na Facebooku i Instagramie na silniejsze i unikalne. Skonfiguruj weryfikację dwuskładnikową dla obu kont, aby zwiększyć ich bezpieczeństwo. Regularnie monitoruj aktywność logowania do swoich kont i zgłaszaj wszelkie podejrzane działania. Dodaj również swoje urządzenia do listy zaufanych, aby lepiej kontrolować dostęp do Twoich kont. Unikaj klikania w podejrzane linki i kontroluj połączenia Twoich kont z aplikacjami i stronami.
Pozdrawiam, Jeremy :blush:

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Myślę że fb pójdzie do usunięcia i Instagram chyba też. Fb w ogóle mi nie zależy ale instagrama szkoda. Czemu tak myślę? W niedzielę logowałam się na nowym urządzeniu i to właśnie moje nie rozstropne klikanie znowu wyszło. Jak pisałam wcześniej - lokalizacja mi wariowała. Wyskoczyła mi Warszawa podczas pierwszego logowania choć tak jak wcześniej byłam poza Warszawą kilkadziesiąt kilometrów. Oczywiście wydaje mi się że nieroztropnie uznałam że ok musi złapać lokalizację. Sprawdzałam
zaufane urządzenia i tam był stary iPhone z inna nie moja lokalizacja i nowy iPhone z Warszawa. Teraz w zaufanych urządzeniach jest „to urządzenie” z Warszawa i iPhone z moją prawdziwa lokalizacja. ( tak może to zamazywanie jest niepotrzebne ale już mam paranoje)


W miejscach logowania mam Zakrzew w aktualne. Zakrzew to tez nie moja lokalizacja

Na instagramie w zakładce „twoja aktywność” jest sekcja „historia konta” - nie wiedziałam na spokojnie sobie przeglądam te funkcje czytam support stronę instagrama. Po włamie na fb cały czas miałam dostęp do instagrama. Historia konta pokazuje na IG że:

czyli ktoś tam siedział w tym samym czasie jak ja miałam dostęp. Jak to zrobiłam nie wiem ale mam świadomość że nieświadomie ale wpuściłam tego **** sama. Kilka dni po tej aktywności już widzę swoje aktywności które robiłam sama - że zmieniłam meila że zmieniłam hasło i dodałam numer telefonu (nr tel dodałam do weryfikacji)

Na stronie „have i been pwned” sprawdziłam każdy adres meil. Twierdzi ona że wszystko ok. Nidy nie miałam tych samych adresów mail dla fb i IG. Od razu po włamie na fb też meil fb tam sprawdzałam i wtedy też mówiła że ok.

Nie mozna usunac konkretnego urządzenia z konta? Ysuń te iPhony i zaloguj sie od nowa

Mam dla ciebie pewna propozycję.
Zwróc się ze swoimi problemami do META bo ja za głupi jestem by zrozumiec o co ci chodzi, albo odwrotnie. :man_facepalming: