Zielone nazwy plików


(Wieslaw Wp) #1

mam folder ze zdjęciami. Nie wiem jak to się stało , ale od jakiegoś czasu wszystkie nazwy fotek są w kolorze zielonym . Nie mogę ich obejrzeć , skopować , nagrać - po prostu tylko są i nic z nimi nie można . Pomocy !!


(Enter6000) #2

Nie zmieniałeś FAT32 na NTFS?


(Longhorn2009) #3

Zielone litery w nazwie oznaczają, że dany plik jest zaszyfrowany. Można to sprawdzić klikając PPM na dany plik-> Właściwości-> Przycisk Zaawansowane... Możesz spróbować odznaczyć tą opcję odpowiedzialną za szyfrowanie pliku.


(Wieslaw Wp) #4

robię , to co sugerujecie ale jest komunikat -odmowa dostępu


(Witos) #5

Sprawdź kto jest właścicielem pliku (jest we właściwościach)


(Longhorn2009) #6

Wcześniej jednak wyłącz proste udostępnianie plików w opcjach folderu.


(Wieslaw Wp) #7

w tych zielonych plikach nie ma autora itd. Naiwnie napiszę: ja robiłem wszystkie te fotki i nic nie szyfrowałem, bo po co(zwykłe rodzinne fotki).

W dniu 03.05.2008 , o godzinie 20:00 został dopisany post przez rommel

próbuję zmienić partycję NTFS na FAT 32, ale nic nie można zmienić . Partition Magic nie daje rady . Nie mozna odszyfrować fotek , skopiować , no po prostu nic . Niby są ale ich nie ma..RATUJCIE !!


(Longhorn2009) #8

Przed chwilą czytałem za innym forum o problemie takim jak Ty masz i wyczytałem, że na ponad 95% nie ma szans na odszyfrowanie/odzyskanie tych danych.

Jedynie spróbowałbym uruchomić Linuksa LiveCD np. Ubuntu i z jego poziomu próbować coś zrobić z tymi plikami, choć wątpię aby to coś dało.

W ostateczności są takie firmy, które mogłyby odszyfrować te dane.


(Czajo) #9

a może ktoś je zaszyfrował z innego konta użytkownika...

jeśli tak to będziesz mógł coś z nimi zrobić dopiero z tego właśnie konta usera :stuck_out_tongue: możesz również przejąć prawa właściciela ale nie wiem czy po tej operacji pliki się odszyfrują...


(Smiehu) #10

Mam podobny problem, przeinstalowałem system i niestety straciłem dostęp do niektórych plików i folderów... Głównie, najważniejsze na świecie zdjęcia rodzinne( !!


(goomish) #11

smiehu , Jeżeli przeinstalowałeś system i nie masz ani wyeksportowanych kopii kluczy szyfrujących ani kopii plików rejestru systemu sprzed reinstalacji, to jedyne co możesz zrobić to skasować te pliki i o nich zapomnieć. Są już nie do odzyskania. Gdybyś miał na dyskietce klucze szyfrujące problemu z ponownym ich importem do systemu nie ma żadnych. Odzyskanie plików zaszyfrowanych na innym systemie też jest możliwe. trzeba tylko mieć do dyspozycji plik SAM z poprzedniego rejestru i znać hasło i nazwę użytkownika który pliki zaszyfrował. Są do tego odpowiednie narzędzia.


(Smiehu) #12

Nawet mnie strasz…, może jakaś firma to robi za pieniądze…. :frowning:


(Wieslaw Wp) #13

No to w poszło 8-((((((((( Nikt nie szyfrował , 1 konto i tylko ja rządzę , a pliki się zaszyfrowały...MAGIA czy cóś ????

____________________

rommel ,

Daruj sobie wykropkowane określenia - Forum to nie twoje prywatne poletko, gdzie możesz bezkarnie nawozem rzucać. :?


(Smiehu) #14

Na usta ciśnie mi sie taki sam komentarz! Nic nie szyfrowałem, bo nawet nie wiem jak… Mam komputer od 3 lat i korzystam z niego tylko ja wiec nawet nie wiem skąd się to wzięło. Poprzednio przeinstalowałem system i żadnych problemów…


(Enter6000) #15

Prawa na pliki miał tamten użytkownik na tamtym systemie i tylko on mógł modyfikować/usuwać/dodawać pliki.

Teraz gdy inny system po prostu jest zablokowane.

W dniu 15.05.2008 , o godzinie 14:23 został dopisany post przez enter6

Znalazłem coś takiego (spróbuj, warto próbować):


(Smiehu) #16

Nie działa, juz próbowałem (chyba ze źle)…

W dniu 15.05.2008 , o godzinie 14:31 został dopisany post przez smiehu

Nie działa, juz próbowałem (chyba ze źle)…


(Enter6000) #17

A to?:


(Smiehu) #18

Tez, w następnych dniach spróbuje z linuxem i za agentem odzyskiwania certyfikatów, gdzieś czytałem ze jest jakaś droga dookoła. Przecież XP pro jest systemem korporacyjnym, wiec chyba, powiedzmy po odejściu z firmy jakiegoś pracownika, który zostawił zaszyfrowane dane/pliki, admin ma możliwość dostania się do tego… Nie wiem jak to zrobić, ale cóż mi pozostaje jak próbować… Mam taka nadziej… Najgorsze jest to za ja niczego świadomie nie szyfrowałem i nie wiem skąd się TO bierze! Nie znasz dnia ani godziny….


(goomish) #19

smiehu , rommel : Ktoś musiał te pliki (albo ich folder nadrzędny) zaszyfrować. Samo się nie zrobiło, nie ma takiej możliwości :-). To nawet nie jest specjalnie trudne. Prawy klawisz myszy na pliku -> Właściwości -> na zakładce ogólne przycisk Zaawansowane -> Szyfruj... Jak jest w XP już nie pamiętam ale Vista przy pierwszej takiej operacji "wali po oczach" dymkiem stanowczo zalecającym sporządzenie kopii zapasowej kluczy szyfrujących.

enter6 , to w tym miejscu jest trochę nie na temat i niewiele pomoże. Tu nie chodzi o problem z uprawnieniami NTFS a plikami zaszyfrowanymi przy pomocy EFS.


(Smiehu) #20

Spoko, rozumiem, ze “samo” się nie zrobiło i nie staram się usprawiedliwić tylko ze wiele z tych polokowanych plików i folderów było tworzone na zasadzie prawy myszy > nowy folder … i tyle i tam przeniosłem np. zdjęcia z mojego aparatu, albo dodałem a pomocą prawy myszy nowy plik txt z opisem tychże zdjęć. Jednoczenie wiele innych plików tworzonych w tym czasie w podobny sposób, jest dostępna. Szukam teraz rozwiązania i POMOCY, bo wyłysiej do końca jak nie odzyskam tych zdjęć. Jak nie dam rady to chyba poproszę samego właściciela Microsoftu, B.G. o pomoc….

W dniu 16.05.2008 , o godzinie 12:38 został dopisany post przez smiehu

Znalazłem to: http://www.ntfs.com/ntfs-encrypted.htm wieczorem skontaktuje sie z nimi i zobaczę, co powiedzą, dam znać…