Zielony ekran podczas oglądania yt i nie tylko

Witam zauważyłem od jakiegoś czasu jak oglądam yt to nagle robi się zielony ekran dopiero po wyjściu wszytko wraca do normy , też zauważyłem jak włączam kompa z rana tez od czasu do czasu robi się zielony ekran proszę o pomoc dziękuję .
Specyfikacja kompa
-i7 10700k
-32gb 3600mhz
-rtx 3080
tem są ok , wszystkie gry chodzą dobrze.

Widać, że świeża konfiguracja sprzętowa. Czy system Windows ma pobrane wszelkie aktualizacje z Windows Update ? Jaki dokładnie RTX i jaki sterownik masz do niego ? Być może trzeba podmienić sterowniki / zaktualizować je. Jeśli po wyjściu z trybu pełnoekranowego jest OK to bym upatrywał najpierw kwestii softwerowych.

Tak wszytko aktualne Update, stery nvidia 460.89

Masz konflikt na linii grafika zintegrowana - grafika dodatkowa.
Ewentualnie wyłącz przyspieszenie sprzętowe w przeglądarce, której używasz.

Wobec tego w biosie trzeba wyłączyć grafikę zintegrowaną. W bios ustaw, by komputer startował z portu PCI-E.

jest ustawione w biosie PCI-E

Sprawdź czy jest nowsza wersja bios do Twojej płyty głównej. Jeśli tak to zaktualizuj.

nie mam takiej opcji bo nawet w menedżer urządzeń nie ma grafiki integrowanej tylko rtx 3080 sterowniki wgrane do integrowanej.

nie mam wszytko mam aktualne sprawdzam na bieżąco.

Jaka to dokładnie karta ?

rtx 3080 aorus xtreme jedna z mocniejszych :stuck_out_tongue:

Wymieniłbym kabel łączący kompa z monitorem. A jeśli używasz HDMI, to dodatkowo przesiadka na DisplayPort.

DisplayPort wczoraj właśnie wymieniałem na nowy xd bo też gdzieś czytałem że może być to kabel…

Sprawdź na tej stronie https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GeForce-RTX™-30-Series, poszukaj swojej karty i sprawdź czy nie ma aktualizacji biosu samej karty. Programem GPU-z sprawdź jaka dokładnie jest karta u ciebie i jaki bios aktualnie. Jeśli nie da się nic zrobić z biosem to kieruj uwagę na sprawdzanie zasilacza.

Zasilacz jest nowy bo kupiłem pod rtx 3080 :stuck_out_tongue:
przed chwilą miałem to samo na yt ale ekran czarny.

Możesz iść na forum Nvidii i przywitać się z ludźmi, którzy mają te same lub podobne problemy ze swoimi egzemplarzami karty. Niestety na rynek trafiła masa odpadów. Jeżeli aktualizacja BIOS karty nie pomoże to zostaje RMA, a to oznacza, że żegnasz się z kartą na kilka miesięcy lub dostajesz zwrot pieniędzy.

W roku 2020 przejechali się zarówno preorderowcy Cyberpunka jak i RTXów 3xxx tylko nie wiem kto na tym gorzej wyszedł.

spoko tylko to się dzieje na yt ,gry śmigają jak należy i jest sens wgrywać nowy bios ?
fakt mam wersje biosu f4 jest najnowsza f2

Zgadzałoby się, że karta ma problem z niskimi stanami. Jeżeli masz wersję F4, a na stronie masz F2 to masz kartę z nowego rzutu (Rev. 2.0).

To co z tym biosem wgrywać ? skoro napisałeś ze mam kartę z nowego rzutu …

Witaj @Marcin_445

Instalowałeś najnowsze sterowniki ze strony NVidia?
Jaką wybierałeś opcję instalacji? Niestandardową?