Zielony ekran podczas oglądania yt i nie tylko

Nie wykluczone. Na forach jest masa wątków, gdzie ludzie wymieniali karty już kilka razy i problem dalej wracał. Swego czasu Turingi też dotknął problem masowych zwrotów.

oczywiście na innych przeglądarkach próbowałeś? Edge/Chrome/Firefox/Opera ?

Pisał, że nowy jest “chwilę” po starcie, chyba nie ma w autostarcie żadnej przeglądarki.

Czy może mieć wpływ g sync ? mój monitor nie obsługuję g sync tylko freesync ale mam kartę zielonych i mam włączone ? bo pamiętam jak miałem inna kartę nigdy tego nie miałem było wyłączone i było ok.
Dlaczego tak się dzieje jak włączę kompa z rana po nocy (zasilanie wył z kompa i monitora ) , potem mogę włączać i wyłączać i nic się nie dzieje .
Robiłem test FurMark 60 min jakby rtx miał jakąś wadę to był wyskoczyło na ekranie tetris i jest karta do reklamacji.

Zainstaluj starą wersję DX9C link
bo z jakiegoś powodu część bibliotek do akceleracji odtwarzania filmów nie działa poprawnie na niektórych konfiguracjach, a stary DX o dziwo czasami pomaga.

Jeśli używasz chrome, wejdź w informacje po prawej stronie, i zobacz czy jest zaktualizowana do najnowszej wersji, jedna z poprzednich miała błąd objawiający się właśnie problemami z YT.
Czasami pomaga też zmiana sposobu akceleracji, wchodzimy w chrome://flags/ i zmieniamy Choose ANGLE graphics backend na np. OpenGL.

Tak, może. Nawet całkiem prawdopodobne, że to jest przyczyną.

Nie, FurMark nie testuje karty całkowicie, chipy są wyposażone w akceleracje wspomagające odtwarzanie różnych kompresji filmów, skalowanie itp. spotkałem się z chipami, których padł tylko ten element, aczkolwiek to niezwykle rzadki przypadek.