Zielony w podróżach pociągiem - kto poprowadzi?

Witajcie.

Wyższa konieczność zmusiła mnie do wyjazdu na 3 dni do Bielsko białej. Lecz nie jestem tak do końca pewien, jak to jest z tymi pociągami.

Mam autobus do tarnowskich gór o 14:52, w TG na dworcu jestem o 15:47.

Szukałem połączeń z tarnowskich gór do Bielsko biała główna.

Znalazłem - http://rozklad-pkp.pl/bin/query.exe/pn? … 7&OK#focus

No i mam tutaj kilka połączeń osobowych, jedno jest z IC. Chyba chodzi o InterCity.

Tylko teraz tak - jestem niepełnoletni, mam ulgę ze względu na legitymację szkolną. Czy takimi osobowymi jest bezpiecznie ?

Czy może potem w Katowicach czekać na peronie około godzinę na Intercity? Czy Intercity jest znacznie droższe? Na wyjazd mogę przeznaczyć góra 60 zł.

Jeśli ktoś będzie miał chęci i czas, by to wytłumaczyć zwyczajnemu człowiekowi, byłbym wdzięczny :slight_smile:

Odnośnie cen, to są one podane w widoku szczegółowym dla danego połączenia.

Witam.

IC jest znacznie droższe i wymaga rezerwacji miejsc ( nie wiem czy we wszystkich). Najlepiej jak pojedziesz do Katowic i przesiądziesz się już tam bezpośrednio B-B. Pamiętaj, że ulga obowiązuje przy ważnej (podbitej) legitymacji.

możesz kupić bilet ulgowy, jeżeli masz ważną legitymację szkolną. Jeżeli to Twoja pierwsza podróż pociągiem i boisz się o swoje bezpieczeństo, usiądź najlepiej w przedziale ze starszymi osobami :slight_smile:

Najlepiej jedź pociągiem o 16:23 z TG i przesiadką w Katowicach o 17:45

Cena biletu: 14zł (2kl), lub 21zł (1kl).

za podróż pociągiem InterCity zapłaciłbyś 45,50zł

jeśli chodzi o bezpieczeństwo to powiem że jeżdżę często na znacznie dłuższej trasie i nigdy nic mi się nie przydarzyło ani nie miałem spotkań z jakimiś typami :slight_smile:

Ja w każde wakacje i ferie jeżdżę pociągiem z Wa-wy zachodniej do Szczecina i również nie przydarzyło mi się nic przykrego podczas podróży, a często jechałem też w nocy :slight_smile: Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo i warunki podróży w pociągach, to ostatnio naprawdę dużo się zmieniło na polskiej koleji :slight_smile:

Obecnie najbezpieczniejszy środek lokomocji to chyba pociąg…

Ostatnio byłem u siostry w Krakowie … Pełen Looz…

W czerwcu jadę do Olsztyna (z Kielc ~400km) i powiem szczerze że nie mam stracha … Bardzo miło i fajnie jeździ się pociągiem…

Ogólnie zdarzało mi się często jeździć dawniej pociągami (nad morze, do rodziny po kraju) i nie miałem żadnych problemów…

Co do InterCity to bilet jest nieco droższy i trzeba zarezerwować miejscówkę ~ chyba z 10 zł… A jest wygodnie każ dy na swoim miejscu i nie trzeba stać na korytarzach ;]

Dodatkowo panowie w bordowym ubranku pomogą załadować bagaże, i w ogóle…

Ogólnie “gra warta świeczki” :lol:

Dziękuje kochani za odpowiedzi :slight_smile:

Barteek, a czy musiałbym znów kupować bilet do Bielska-białej ? Czy też mogę jechać na tym samym co do Katowic?

na powrót musisz kupić drugi bilet :slight_smile:

Chyba się nie zrozumieliśmy :wink:

Chodzi o to, że jak jadę z Tarnowskich gór do Katowic, to kupuję bilet, zresztą oczywiste :slight_smile:

Ale czy ten bilet, który już kupiłem w Tarnowskich górach mogę wykorzystać do jazdy z Katowic do Bielska-Białej?

ta jeśli kupisz bilet na trasę z przesiadką to tak :slight_smile:

A czy PKP może mieć jakieś obiekcje co do podróży przez nieletniego?

Poproś w kasie o bilet do Bielska-Białej z przesiadką w Katowicach :wink:

nie. Jeśli masz bilet i legitkę przy sobie to nic

Przecież podróż pociągiem to jest normalna rzecz …