Ziknięcie folderu systemowego Pobieranie

Ostatnio moja siostra pobierała pliki z internetu za pomocą przeglądarki Mozilla. Antywirus wykrył wirusy. Siostra twierdzi, że wszystko zostało usunięte. Niestety potem okazało się, że folder docelowy pobierania po prostu zniknął z systemu. Co teraz robić? Wszystko domyślnie ściąga się na pulpit. Chciałabym odzyskać ten folder tylko nie wiem jak? Pozostał po nim tylko nie działający skrót, który w dodatku nie ma ikonki tylko coś w stylu “białej kartki”.

Utwórz ten folder gdzie Ci pasuje a w ustawieniach Firefoxa: Narzędzia -> Opcje -> Ogólne podaj ścieżkę do tego folderu.

Możesz sprawdzić też czy masz we właściwościach pozostałego skrótu ścieżkę do poprzedniego folderu i tam możesz utworzyć go ponownie.

Wypakuj plik do swojego profilu http://www10.zippyshare.com/v/93556286/file.html ,powinno to załatwić sprawę.

Co to w ogóle jest bo nawet nie ma rozmiaru? I co potem z tym zrobić?

To jest po prostu folder Pobieranie razem z plikiem desktop.ini w środku <-żeby folder miał ikonkę taką jak trzeba.

Zależy mi na odzyskaniu folderu systemowego bo zwykły folder mogę utworzyć kiedy mi się podoba.

Dodane 06.11.2010 (So) 19:07

Pobrałam to ale po folderze ni widu ni słychu. Tak nawiasem mam system Windows Vista Home Premium.

agusia92 , wypakuj go do swojego profilu.

Jak? nie kumam o co chodzi…

agusia92 , czego nie kumasz ? Nie wiesz jak rozpakować plik zip ,rar itd ?

Rozpakowałam go i jedyne co w nim znalazłam to plik, który się otwiera w txt…

No daj ten cały folder do swojego profilu ,tam gdzie był oryginalny folder Pobieranie .Plik tekstowy(możesz go ukryć) jest po to żeby folder miał właściwą ikonę ,każdy folder użytkownika ma taki pliczek(pokaż ukryte pliki i ukryte systemowe) .

No dobra niby się utworzył ale i tak nie wygląda tak jak oryginalny folder systemowy…Równie dobrze mogłam go utworzyć ręcznie.

A czy to aż taki problem??

Jest w nim ten desktop.ini :?:

Nie. To wygląda tak, że jak wrzucam go tam,gdzie był wcześniej folder Pobieranie to pyta się czy zamienić pliki desktop.ini z poprzednim. Ale jak daje pokaż ukryte pliki i foldery to pliki *.ini nie są widoczne.

Odptaszkuj “ukryj chronione piliki systemu operacyjnego”.

To jest takie banalne…Cały folder wycinasz i wklejasz do C:\Użytkownicy\agusia92 wyloguj/zaloguj bądź restart

.

No to trzeba było tak robić .Uznałem że tak będzie szybciej ,jednak się myliłem.EOT

Vista sama powinna odtworzyć folder Pobieranie, jeżeli takowy został (celowo lub nie) usunięty. Ewentualnie stworzy folder Downloads, któremu potem trzeba zmienić nazwę na Pobieranie i we właściwościach ustawić lokalizację na “Przywróć domyślny”.