Zimny radiator pod obciążeniem komputera

Witajcie, tak jak w tytule po zakończonym teście occt radiator dalej jest zimny, czy to normalne zachowanie?

  1. Jakie jest domyślne napięcie dla I7 7700K? Wcześniej użytkowałem program EasyTune od Gigabyte i tam ładnie program obniżał wartość procesora jak nie był obciążony(musiałem go usunąć, ponieważ coś popsuli i procek dostawał 1.4V, przez co wiatraki praktycznie na 100% chodziły), można jakoś ustawić w bios jak procesor jest bezczynny, aby zmniejszył swoje taktowanie czy to nie ma różnicy?

  2. Wrzucam zdjęcie temperatur, moje chłodzenie to Fortis 3 HE1425 v2.

A mnie się wydaje, że jest źle założone chłodzenie lub za dużo pasty?

Na niektórych rdzeniach masz 80 stopni i jest bardzo duża różnica temperatur między rdzeniami.

Vcore zależne od sztuki CPU, u Ciebie program pokazuje minimum 1.17 V - sprawdź sobie w biosie.

A najlepiej zresetuj bios płyty baterią - wtedy ustawi Ci domyślne wartości i sprawdź sobie wszystko.

Oszczędzanie energii CPU będzie pokazane w zakładce programu CPU-Z Multiplier i bez obciążenia będzie w okolicach x 8, przy max obciążeniu x 45. Dodatkowo w zakładce Core Voltage przy bezczynności powinno spadać napięcie do minimum.

Wrzucam zdjęcia z nakładania pasty(wydawało mi się, że cienką warstwę nałożyłem) i chłodzenia, jak za dużo nałożone albo źle chłodzenie to poprawię i zrobię nowe testy.
pasta/chłodzenie/wentylator
Bios ustawiony domyślnie bez wyciągania baterii, jedynie XMP włączone i ErP. Tutaj też zdjęcia wrzucam z Vcore/bios
A tutaj zdjęcie z CPU-Z podczas uruchomionej przeglądarki tylko z twitch(mnożnik nie spadł, ciągle x45)/cpu-z

Pastą zabielasz (jak najcieniej) tylko powierzchnie CPU i miejsce styku radiatora - jak najmniej tej pasty.

Oszczędzanie energii: jeśli w biosie masz funkcje włączone, możliwe, że masz ustawiony plan zasilania w systemie na wysoki? (nawet na zrównoważonym potrafi tak być) sprawdź na planie oszczędzania energii lub podobnym.

Czyli w moim przypadku może być trochę za dużo pasty, na jednym zdjęciu widać jak delikatnie pasta wychodzi. To, jaką pastę polecasz? Wcześniej miałem Thermal Grizzly.(czym lepiej rozprowadzać pastę, kartą, czy szpatułką dołączoną do zestawu?)
W biosie chodzi o funkcję platform power management? Nic tam więcej nie widzę bios. Co do planu zasilania to miałeś rację, program do obsługi ssd przestawił i dlatego mnożnik nie spadał opcje zasilania.

Poradników w sieci masz mnóstwo, jak nakładać pastę - w tym przypadku np: szpachelka plastykowa i jak najcieniej - tylko zabielić powierzchnie i wystarczy.

Wystarczy pasta MX2.

Jak działa oszczędzanie, ustawienia w biosie OK.

i podobne - internet Twoim przyjacielem.