Zintegrowana karta dzwiękowa czy Sound Blaster Live

Mam kompa ze zintegrowana karta dfzwiękowa, prawdopodobnie realtec albo cos podobnie brzmiacego i lezy u mnie nieuzywana karta dzwiekowa sound blaster live i tak sie zastanawiam sie czy warto ja podłaczyc czy beda jakies lepsze efekty dzwiekowe i czy warte zachodu jest znalezienia srubokreta… z góry dzieki za odpowiedz

Lepszy będzie Live! Hardware`owy EAX 2.0 przyda się do gier…

Oczywiście że warto .

Karta SB Live jest lepsza praktycznie od każdej integry .

A ja tam kupiłem sobie taniego Pentagrama Sound Card [P 1312], nie ma sensu przepłacać za SB skoro można mieć to samo za mniejsze pieniądze…

neurontin ja za swojego LIVE! dałem 35 zeta więc to ty przepłaciłeś :slight_smile: fakt wolałbym próbkowanie 24 bit zamist 16 ale za to mam EAX realizowany przez bebechy karty a nie programowo…

spoko chopaki ale chodzi mi o to czy czujecie róznice w dzwieku pomiedzy zintegrowana a powiedzmy live czy tylko tak sie mówi bo sie mowi ale nie ma efektów

Ja różnicę odczuwam bo integrę mam kiepską, zarówno w muzie jak w grach. Jeśli Twoja jest znacznie lepsza, a głośniki to jakieś popierdziawki to cudów nie usłyszysz, chyba że masz “audiofilskie” ucho.