Zintegrowana karta graficzna , opłacalna do gier?

Witam . Otóż zamierzam kupić komputer z zintegrowaną karta graficzną głównie do gier , lecz nie najnowszych typu GTA IV .

Parametry kompa :

Procesor: Intel® Pentium™ 4 Processor HT 2.8 GHz 800MHz 775 FSB;

Pamięć DDR II SDRAM - non-ECC: 1024 MB ( 1GB ) 533

Karta PCI-EXPRESS: jedno gniazdo - 1 x full-height PCI EXPRESS x1 np.: pod kartę telewizyjną, oraz jedno gniazdo PCI EXPRESS x16

Karta graficzna-video: zintegrowana - Intel Graphics Media Accelerator 3000 256MB 3D/2D Controller directX 9 dla Pixel Shader 2.0, 4:1 + wolne gniazdo PCI-EXPRESS x16

Twardy dysk: 1 x 40 GB - standard ( SATA ) - 7200 rpm obsługuje standard 3.0 Gb/s NCQ Serial ATA (support for SATA 1.5-Gb/s and 3.0-Gb/s hard drives) Controller Interface Type Serial ATA-300 oraz wolne gniazdo S-ATA

Karta sieciowa: zintegrowana - intel 82566DM Gigabit Network Connection Ethernet 10/100/1000 NIC communication LAN - RJ-45

Nasuwam tu pytanie czy opłaca mi się kupić taki komputer z taką kartą graficzną żeby działał w grze League of Legends etc bez większych problemów .

Po kupieniu kompa ew . zamierzam dokupić 1gb ram .

Nie znam się dobrze na komputerach lecz troche ogarniam i byłbym wdzięczny za pomoc :slight_smile:

Nie kupuj zintegrowanych kart graficznych ;/. Ja mam Ge Force 7025 i żałuję , że ją mam . Ale i tak będę zmieniał na normalną :slight_smile: .

Zintegrowana karta graficzna nadaje się do wszystkiego, tylko nie do gier.

Chyba, że prostych jak szachy, pasjans i wszystkie inne 2D.

Jeśli możesz to myślę, że warto dołożyć kilka zł i kupić zewnętrzną.

Jedynie zintegrowane Radeony nadają się do gier: HD 3200 i HD 4200, ale nie do najnowszych i wypasionych. Ale na średnich detalach w starsze do 2008 roku to powinny pohulać.

Jednak jeśli komputer ma być głównie do gier to integra odpada, lepiej kupić średnią grafę za ok. 200 zł i cieszyć się z gier, a nie oglądać pokaz slajdów.

Poza tym procek no i ten ram do gier?? słabo to widzę, ale na średnich to może, może.

Jeżeli kolega nie potrzebuje kompa do zaawansowanych gier to nie ma sensu proponować mu kart za cenę od 200 wzwyż. Lepiej za te pieniądze dokupić większy dysk (dołożyć do tego a jak nie masz miejsca to ten sprzedać a kupić większy) oraz tak jak pisałeś dokupić ramu. Nie wiem jakie wymagania ma Ta Twoja gra ale podam Ci przykład: ja miałem jakiś czas temu komputer o konfiguracji celeron 1,8 GHz, 640mb ramu, dysk 160Gb, i zintegrowaną grafę 64mb :). Bezproblemowo grałem sobie na tym w starsze gry takie jak gta vc, gta 3, gta sa, call of duty 2 najczęściej w multiplayer, nfs most wanted. Gry działały płynnie i ja jako mało wymagający gracz byłem zadowolony. Komputer za grosze a do neta i multimediów był ok a nawet gierki pociągnął fajne. Tak więc sam sobie przeanalizuj czy rzeczywiście jest ci potrzebny komp tylko do tej jednej gry.