Zintegrowana karta graficzna , opłacalna do gier?

(robot966) #1

Witam . Otóż zamierzam kupić komputer z zintegrowaną karta graficzną głównie do gier , lecz nie najnowszych typu GTA IV .

Parametry kompa :

Procesor: Intel® Pentium™ 4 Processor HT 2.8 GHz 800MHz 775 FSB;

Pamięć DDR II SDRAM - non-ECC: 1024 MB ( 1GB ) 533

Karta PCI-EXPRESS: jedno gniazdo - 1 x full-height PCI EXPRESS x1 np.: pod kartę telewizyjną, oraz jedno gniazdo PCI EXPRESS x16

Karta graficzna-video: zintegrowana - Intel Graphics Media Accelerator 3000 256MB 3D/2D Controller directX 9 dla Pixel Shader 2.0, 4:1 + wolne gniazdo PCI-EXPRESS x16

Twardy dysk: 1 x 40 GB - standard ( SATA ) - 7200 rpm obsługuje standard 3.0 Gb/s NCQ Serial ATA (support for SATA 1.5-Gb/s and 3.0-Gb/s hard drives) Controller Interface Type Serial ATA-300 oraz wolne gniazdo S-ATA

Karta sieciowa: zintegrowana - intel 82566DM Gigabit Network Connection Ethernet 10/100/1000 NIC communication LAN - RJ-45

Nasuwam tu pytanie czy opłaca mi się kupić taki komputer z taką kartą graficzną żeby działał w grze League of Legends etc bez większych problemów .

Po kupieniu kompa ew . zamierzam dokupić 1gb ram .

Nie znam się dobrze na komputerach lecz troche ogarniam i byłbym wdzięczny za pomoc :slight_smile:

(krzysio2138) #2

Nie kupuj zintegrowanych kart graficznych ;/. Ja mam Ge Force 7025 i żałuję , że ją mam . Ale i tak będę zmieniał na normalną :slight_smile: .

(Witkacy75) #3

Zintegrowana karta graficzna nadaje się do wszystkiego, tylko nie do gier.

Chyba, że prostych jak szachy, pasjans i wszystkie inne 2D.

Jeśli możesz to myślę, że warto dołożyć kilka zł i kupić zewnętrzną.

(Irydium) #4

Jedynie zintegrowane Radeony nadają się do gier: HD 3200 i HD 4200, ale nie do najnowszych i wypasionych. Ale na średnich detalach w starsze do 2008 roku to powinny pohulać.

Jednak jeśli komputer ma być głównie do gier to integra odpada, lepiej kupić średnią grafę za ok. 200 zł i cieszyć się z gier, a nie oglądać pokaz slajdów.

Poza tym procek no i ten ram do gier?? słabo to widzę, ale na średnich to może, może.

(Marcin260) #5

Jeżeli kolega nie potrzebuje kompa do zaawansowanych gier to nie ma sensu proponować mu kart za cenę od 200 wzwyż. Lepiej za te pieniądze dokupić większy dysk (dołożyć do tego a jak nie masz miejsca to ten sprzedać a kupić większy) oraz tak jak pisałeś dokupić ramu. Nie wiem jakie wymagania ma Ta Twoja gra ale podam Ci przykład: ja miałem jakiś czas temu komputer o konfiguracji celeron 1,8 GHz, 640mb ramu, dysk 160Gb, i zintegrowaną grafę 64mb :). Bezproblemowo grałem sobie na tym w starsze gry takie jak gta vc, gta 3, gta sa, call of duty 2 najczęściej w multiplayer, nfs most wanted. Gry działały płynnie i ja jako mało wymagający gracz byłem zadowolony. Komputer za grosze a do neta i multimediów był ok a nawet gierki pociągnął fajne. Tak więc sam sobie przeanalizuj czy rzeczywiście jest ci potrzebny komp tylko do tej jednej gry.