Zintegrowana karta graficzna - pójdzie na UBUNTU?

Dziś spaliła mi się karta graficzna :confused: Moje pytanie jest takie, czy UBUNTU będzie chodził pod zintegrowaną kartą graficzną?? Chodziłoby mi o pracę komfortową:) Nie zależy mi na grach… :slight_smile: Moja płyta główna to Asrock K7S41GX na niej znajduję się zintegrowana grafa… Pytanie, pójdzie(komfortowo)?? :confused:

Poprawiłem post - za duży rozmiar czcionki był.

Kaka’

Powinna śmigać.

Tylko musisz wyedytować xorg.conf

Teraz tak sie zastanowiłem, skoro na XP smiga to na Ubuntu gdzie bieze mnie rzeczy tez powinna śmigac :slight_smile: co nie ??

A czemu jak mam teraz wł. karte zintegrowaną to pisze mi ze mam 448 mb pamieci RAM???:open_mouth: UBUNTU NA TYLU PAMIECI POJDZIE ??

pujdzie spox ;]

a pisze ci że masz tyle bo karta zintegrowana ci zabrała troche ;]

zależy ile miałeś ;p

mam 512 RAM (kostke) a karta wzieła chyba 64 mb :slight_smile: Skoro pójdzie na 448 mb RAM to ok… Napewno??:wink:

masz live cd, jak tak to szybko sobie sprawdzisz ;]??

Nie mam… Ale powiadasz , że bedzie chodziło…

Najlepiej sprawdź na LiveCD jak pisał Marekkk :slight_smile: Ale powiem Ci ze możesz mieć problem z grafika 3D i ogólnie z płynnością podczas przesuwania okien itd… ale musisz sprawdzić! Ja na swoim laptopie mam zintegrowana kartę firmy via i w tej ostatniej wersji ubuntu nie moglem ustawić wyższej rozdziałki jak 800x600:/ problem tu leży w sterownikach (tak mi sie wydaje) niestety ja nie poradziłem se z tym problemem dlatego dalej siedzę na oknie:/