Zintegrowana karta graficzna - pójdzie na UBUNTU?


(Homi) #1

Dziś spaliła mi się karta graficzna :confused: Moje pytanie jest takie, czy UBUNTU będzie chodził pod zintegrowaną kartą graficzną?? Chodziłoby mi o pracę komfortową:slight_smile: Nie zależy mi na grach... :slight_smile: Moja płyta główna to Asrock K7S41GX na niej znajduję się zintegrowana grafa... Pytanie, pójdzie(komfortowo)?? :confused:

Poprawiłem post - za duży rozmiar czcionki był.

Kaka'


(matiit) #2

Powinna śmigać.

Tylko musisz wyedytować xorg.conf


(Homi) #3

Teraz tak sie zastanowiłem, skoro na XP smiga to na Ubuntu gdzie bieze mnie rzeczy tez powinna śmigac :slight_smile: co nie ??

A czemu jak mam teraz wł. karte zintegrowaną to pisze mi ze mam 448 mb pamieci RAM????:open_mouth: UBUNTU NA TYLU PAMIECI POJDZIE ??


(Marjaan) #4

pujdzie spox ;]

a pisze ci że masz tyle bo karta zintegrowana ci zabrała troche ;]

zależy ile miałeś ;p


(Homi) #5

mam 512 RAM (kostke) a karta wzieła chyba 64 mb :slight_smile: Skoro pójdzie na 448 mb RAM to ok... Napewno??:wink:


(Marjaan) #6

masz live cd, jak tak to szybko sobie sprawdzisz ;]??


(Homi) #7

Nie mam... Ale powiadasz , że bedzie chodziło...


(laskoski6) #8

Najlepiej sprawdź na LiveCD jak pisał Marekkk :slight_smile: Ale powiem Ci ze możesz mieć problem z grafika 3D i ogólnie z płynnością podczas przesuwania okien itd... ale musisz sprawdzić! Ja na swoim laptopie mam zintegrowana kartę firmy via i w tej ostatniej wersji ubuntu nie moglem ustawić wyższej rozdziałki jak 800x600:/ problem tu leży w sterownikach (tak mi sie wydaje) niestety ja nie poradziłem se z tym problemem dlatego dalej siedzę na oknie:/