Zintegrowana karta graficzna - zwiększenie RAM?

Witam

Sytuacja zmusiła mnie do tego że muszę korzystać ze integrowanej karty graficznej. Standardowo zżera mi około 90 mb z RAMu… no i moje pytanie jest tego typu: czy jest możliwość zwiększenia tej pamięci która pobiera karta z kości RAMu? jesli tak to w jaki sposob…

czekam

pozdrawiam

Sprawdzałeś w ustawieniach sterownika karty graficznej?

tak, ale nie ma tam żadnej opcji zwiększania ilości pamięci …

zalezy jaka karta grafika ?

ja mam GF6150 i opcje zwiększania pamięci dla karty graf. zmieniam w biosie.

Ile masz RAMu? Zwiększ ilość pamięci RAM, w tedy powinna rozszerzyć sie przydzielona pamięć karty graficznej.

ciekawe bzdury mówisz gdzie się tego nauczyłeś.

ja mam 6100 i też zmieniam tę opcję w biosie bo inaczej raczej nie można. Nawet jak by był inny sposób to zmiana w Biosie jest z pewnością w 100% bezpieczna.

ja na mojej płycie mam zintegrowaną Intel Extreme Graphics 2 (wprawdzie z niej nie korzystam) i w biosie mam mozliwość regulacji ilości przydzielonej pamięci od 32MB(jeśli dobrze pamiętam) do maksymalnie 96MB więc niewiem czy uda ci się jeszcze zwiększyć ilość przydzielonej pamięci to chyba zależy od płyty głównej

Ilość Pamięci RAM też wpływa na ilość pamięci dla zintegrowanej grafy. Jak masz 128 MB RAMu to nie przydzielisz tyle dla grafy!

Nie może być, a ja myślałem że mając te 128 mogę dać karcie równo 128. Dzięki wielkie, jak do tego doszedłeś… 8)

:wink:

sorki ze odświeżam stary temat ale czy moglby mi ktos wytlumaczyc gdzie w biosie moge ustawic ram dla karty graficznej ? bo mam gforcea 8400M w moim laptopie i moge go ustawic do 865 mega o ile dobrze pamietam chcialbym go chociaz do 512 podkrecic ale nie wiem gdzie szukac tego w biosie bo mam go po angielsku bo kupilem kompa w holandii czy ktos moglby mi to jakos tak mniej wiecej wytlumaczyc ??

W sumie biosu w polskim języku jeszcze nie widziałem… nawet że kompa kupiłem w Polsce.

U mnie w Acerze jest opcja Size MB Video Card [x] I mam opcje do wyboru.

oki dzieki poszukam czegos dzieki i pozdro papapa