Zintegrowana karta sieciowa - rozłączanie się

Witam. Na co dzień używam połączenie bezprzewodowego z liveboxem tp. Ostatnio chciałem się przerzucić na kabel jednak nastąpił problem. Mam zintegrowana kartę sieciową, za pierwszym razem włożyłem cd od liveboxa, opcja ethernet, wszystko ładnie, podpiąłem kabel i działa. Jednak po 1h zerwało połączenie, diodka na karcie przestała się świecić. probowałem zrestartować komputer, włączyć wyłączyć karte. Nic nie pomogło. Następnego dnia podłączyłem kabel do karty i do liveboxa i bach, działa (bez instalacji oprogramowania z cd). Diodka świeci, wszystko ładnie, w opcjach karty wyłączyłem tą opcje z zasilaniem. Podzialało 3h i padło połączenie. probowałem na sztywno ustawić IP, nie działało. W czym może tkwić problem’?

Moja mobo: MSI KT2 Combo (MS-6764)

Karta sieciowa :Karta Fast Ethernet zgodna z VIA

Pracuje na win xp home sp3

Pozdrawiam, Bonzerr

To masz podobny problem co ja kiedyś (u mnie na układzie Realteka). Najpierw karta działała, później przestawała. Potem było tylko gorzej. Komputer zaczął się wieszać, dalej były samoczynne resety i po jednym takim resecie komputer już się nie włączył. Zrobiłem reset BIOSu, aby karta sieciowa była nieaktywna. Ale po włączeniu karty znów to samo. Komputer nie chodzi. Obrazu nie ma, ale wszystkie wentylatory chodziły. Od tego czasu ani razu już jej nie włączyłem. Kupiłem kartę Intela do slotu PCI i wszystko gra. Nie wiem czy u Ciebie przyczyna jest ta sama. To jest tylko moja sugestia. Może też coś nie tak być ze sterownikiem lub wirus.

Pamiętam że z tą kartą były zawsze takie problemy że się rozłączała ( jakies 3-4 lata temu). Miałem w tym czasie drugą kartę pod pci,a teraz śmigam na wifi tyle że pingi na bezprzewodowym się chwieją i w niektrych grach mam dc. Poki co przymierzam sie do kupna karty, ale fajnie by było jakby się z tej udało coś wykrzesać jeszcze.

Bonzerr ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Dziś znowu podłączyłem kabel do karty i internet normalnie się włączył.

Edit: Po 7-8h znowu się rozłączył…