Zintegrowana karta zamiana


(Zer0wolf) #1

Dzień dobry właśnie przyszła mi Karta graficzna mam pytanie gdyż aktualnie korzystam z zintegrowanej mam odinstalować sterowniki od niej i dopiero wkładać nowa czy można zostawić te sterowniki czy one są potrzebne żeby komputer działał?


(bachus) #2

Napisz coś więcej o płycie głównej, oraz o kupionej nowej k. graficznej i systemie operacyjnym. Najczęściej wystarczy wsadzić nową kartę (podłącz prawidłowo zasilanie i przełącz kabel sygnałowy od monitora) i włącz komputer, potem zainstaluj sterowniki. Czasem wypada przeczyścić rejestr z niektórych śmieci po zintegrowanej karcie.


(Zer0wolf) #3

Karta graficzna GeForce GTX 950 a płyta główna FC Gigabyte ga-31m-es2l wiem że jest stara i nie wyciągnie z karty 100% mocy


(bachus) #4

@Zer0wolf ważne, żeby zasilacz był w miarę dobry i miał złącze 6-pin do karty.


(Zer0wolf) #5

Ma. sterowników nie widzę żadnych w zainstalowanych programach


(pionner) #6

Włóż nową kartę, zainstaluj do niej sterowniki, a następnie w BIOSie spróbuj wyłączyć zintegrowaną.


(kaj2802) #7

Też wydawało mi się, żeby w biosie wyłączyć grafikę zintegrowaną. Takiej możliwości jednak nie miałem (płyta M2NPV-WM). Po włożeniu nowej karty należało tylko podłączyć do niej monitor i zainstalować sterowniki. Być może zależy to od płyty głównej.


(JNJN) #8

Z reguły bios płyty przy włożeniu karty dedykowanej automatycznie wyłącza integrę - oczywiście nie jest tak we wszystkich płytach głównych.


(Adekk) #9

Powinien odłączyć automatycznie.