Zintegrowane karty graficzne i inne

Witam, mam pytanie, ostatnim czasem szukam sobie procka i płyty w taniej cenie, jednakże zauważyłem, że do procesorów dodali jakieś zintegrowane układy graficzne (prosiłbym o wyjaśnienie tego, ew. mankamenty). W większości płyt głównych widziałem tam wejście VGA i pewnych przypadkach było napisane, że dodatkowo zależne od procesora.
Reasumując, czy jeśli kupiłbym takowy procek, z takową płytą główną, to czy mógłbym pozwolić sobie na dodanie tam mojego gtx 750?

Cześć,
w skrócie karty są zintegrowane w bryle procesora. Z wydajnością jest różnie, ale nie znajdziesz jeszcze CPU, który miałby grafikę na poziomie Twojego GTX750. Wyjście (bo mowa o wypuszczeniu sygnału, nie jego nagrania w komputerze) obrazu jest zależne od płyty głównej w wypadku integr.

Spokojnie możesz podpiąć własną kartę i z niej korzystać.

1 polubienie

A czy to działa tak, że integra dzieli się z mocą z moją kartą graficzną lub na odwrót, i będą działały jeszcze lepiej, mam tutaj na myśli coś podobnego do SLI, oraz pytanie, bo serio procki ze zintegrowanym układem graficznym są nowością dla mnie, czy jest ew. możliwość wyłączenia tego “bajeru”, gdyby zdarzyło się, że moja karta nie może współgrać.

Ps. A co z tym wyjściem, po co ono tam jest? To oznacza, że taka płyta po prostu wspiera procesory ze zintegrowanym układem?

nie, karty ze sobą nie współpracują (przynajmniej nie słyszałem jeszcze o tym). Kartę na procku możesz wyłączyć w BIOS. Wyjście na płycie głównej jest po to, żebyś podpiął ekran do tej zintegrowanej karty graficznej. Możesz wpiąć swoją kartę graficzną, nie stoi tutaj nic na przeszkodzie, podłączasz monitor do tego GTX i wszystko gra.

Jeżeli wystąpią jakieś problemy w sensie obraz jest na zintegrowanej a nie na tym GTXie, to podpinasz ekran do zintegrowanej, wchodzisz w bios, wyłączasz ją i wtedy “głównym źródłem obrazu” będzie Twój GTX.

Prościej tego napisać nie potrafię

1 polubienie

Dzięki panowie, konkretne odpowiedzi, temat wyjaśniony, więc można zamknąć.