Zintegrowany Realtek RTL 8111C nie widzi kabla

Witam,

Mam problem ze zintegrowaną kartą sieciową w płycie głównej GA-MA78GM-S2H.

Po podłączeniu kabla nie widać żadnej reakcji na to, nie dzieje się nic, nadal pokazuje, że kabel sieciowy jest odłączony i nie mam internetu.

Teraz mam podłączoną jakąś starą kartę sieciową na chipsecie realteka pod PCI, wszystko działa jak należy.

Sterowniki do tej integry instalowałem prosto ze strony gigabyte, oraz z dołączonej płytki ze sterownikami.

Nie było reakcji.

W czym może tkwić problem?

Zainstaluj sterowniki z CD dołączonej do płyty głównej.

Miałem podobny problem.

Odinstaluj sterowniki karty sieciowej ponownie uruchom komputer i zainstaluj stery.

Mnie po ponownym uruchomieniu kompa Windows sam zainstalował sterowniki i działa.

Ale problem nie tkwi w windowsie, gdy jestem w biosie [jak i w windzie] miga na routerze co jakiś czas dioda od mojego komputera, ale miga w dziwny sposób…, normalnie powinna być zapalona i świecić, a ta włącza się w odstępie ok. 20 sekund…

Twoja płyta główna :

http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … 2h_10.html

Sterowniki :

http://www.gigabyte.pl/products/mb/driv … 2h_10.html

Prawidłowa instalacja :

  1. sterowniki do chipsetu płyty głównej - CHIPSET.

  2. sterowniki do karty graficznej oraz dżwiękowej.

  3. DirectX 9.0c :

viewtopic.php?f=7&t=213229

/ uwaga - na Viście są przeważnie DirectX 10 /.

Start -> Panel sterowania -> Opcje internetowe -> Połączenia -> Połączenia sieci LAN… zaznacz v Automatycznie wykryj ustawienia..

Jeżeli nie pomoże to możesz jeszcze zmienić w Start -> Panel sterowania -> Połączenia sieciowe

  • nie musi być Realtek. :slight_smile:

XMan , niestety nie pomogło :confused:

Nie mam zamiaru oddawać tego na gwarancję :confused:

a widzę, że innej opcji nie ma…

dlaczego? jeśli masz gwarancję to oddawaj śmiało

brak czasu na pozostanie bez komputera, no i skoro mam “zamiennik” to nie widzę narazię potrzeby…

małe odświeżenie, na windows 7 działa wszystko normalnie, na xp nic nie pomaga…

tylko na win 7 pokazuje mi prędkość tej karty max 10mbps, ale mi to różnicy nie robi jeszcze…