Zipy

Pobieram rózne programy bez problemu je instaluje lecz z tymi zipami mam problem po zapisaniu na dysku nie wiem co dalej ? jak je otworzyc i zainstalowac ? mam 54 lata i prosze ze mnie nie rechotać … tylko mi pomóc …dzieki mam i to revo pobrane również

Pobierz program 7zip lub Winace

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … inAce+2.69

lub Winrar

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … AR+3.71+PL

Zazwyczaj po zainstalowaniu takiego programu, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszki na tym pliku zip, aby go rozpakować za pomocą tego programu. Klikając zwyczajnie podwójnie lewym klawiszem otworzysz archiwum zip. Wewnątrz zobaczysz normalne pliki, które uruchomisz podwójnie na nich klikając lewym przyciskiem myszy.

do rozpakowania zip-a potrzeba programu np winrar lub winzip, 7-zip…chodzi generalnie o to żeby najpierw spakować czyli zmniejszyć rozmiar pliku/plików np w celu zapisu na ograniczony pojemnością nośnik, a później odwrócić proces…jak zainstalujesz któryś z programów które wymieniłem chętnie pomogę dalej… :smiley:

A zipów nie da sie przypadkiem z poziomu Windy rozpakować?

Albo WinRarem…

Z darmowych polecam 7-Zip a z płanych Wirar. tutaj jest więcej programów.

Pozdrawiam

Pliki w formacie ZIP, to archiwa, które należy najpierw rozpakować, aby korzystać z zawartości owych archiwów.

To tak, jak torba podróżna z zasuniętym zamkiem błyskawicznym, wewnątrz której znajdują się ubrania. Aby ubrać się w te ubrania, należy najpierw otworzyć torbę.

Do rozpakowania archiwów ZIP możesz użyć programów podanych przez Usera cosik_ktosik.

Już sie biorę do roboty !nie sądziłem że tyle tu życzliwych osób :smiley: serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc !

W Windowsie XP wystarczy kliknąć 2 razy lewym klawiszem myszy na pliku .zip, żeby otworzyć go jak folder. Potem wystarczy zaznaczyć wszystko (ctrl+a) i skopiować do folderu na dysk (prawy klawisz myszy na zaznaczonym kliku/ach, z menu wybrać kopiuj i potem wklej na dysk).

Ale po co tyle klikać? Wystarczy raz kliknąć prawym i “wyodrębnij wszystkie”.

SPóZNIONY DZIADEK , Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.