Zjeżdżanie obrazków w gifie (photoshop)

Witam, mam pytanie. Jak nakazać Photoshopowi aby sam sobie zrobił klatki ze zjeżdżającym obrazkiem

np. 29838.gif

Chodzi mi o to że nie chce sam po 200x wklejać obrazka przesuniętego o 1px, czy da się aby PS sam sobie coś takiego zrobił ??

Sam ps nie jeśli coś to ImageReady

Też chce uzyskać taki efekt na bannerze coś jak tu: http://i40.tinypic.com/29zrnud.gif

Może ktoś powiedzieć co i jak należy zrobić?

Animacja Puchatka składa się z 81 obrazków i trzeba mieć duże samozaparcie aby “zjeżdżać” gifem i zrobić tyle klatek manualnie.Być może Gif Animator ma opcję automatycznego zapisu ale nie jestem pewien.Zrobiłem coś takiego w Animation Shop ale tylko na 14 klatek więc animacja nie ma takiej płynności jak Puchatka

cat1ii1.gif

Tutorial jak zrobić to manualnie w AS3 jest tutaj:

http://dziadek.webd.pl/viewtopic.php?t=313

Kurcze trzeba poczekać aż admin konto aktywuje.

Niby udało mi się coś takiego zrobić: http://i27.tinypic.com/10hlyq1.gif ale jakbym chciał zrobić płynniejszą animacje to faktycznie potrzeba kilkudziesięciu klatek. Tylko problemem jest to, że ja przesuwam w każdej klatce obraz za pomocą narzędzia Przesunięcie (V) i prawie za każdym razem obraz mi się przesuwa na boki i wychodzi byle co.

Chyba sam popróbuje coś takiego zrobić. Wydaje mi się, że to wcale nie musi być takie trudne, byle tylko trzymać dobrą jakość przy czerwonym kolorze. Jak zrobię, to powiem Ci jak to zrobić najprościej (ja osobiście wolę używać do tego FLASH FX).

aby nam się obrazek tak bardzo nie przesuwał, używamy przycisku Shift :slight_smile: Ale jest to pracochłonne… myślałem że jest taka opcja która to sama robi… ale widocznie się mylimy:) A zbaczając z tematu, Flash ma takie opcje?

Tak, jest taka opcja, zwłaszcza FLASH MX 2004 lub wyższy numer. Wystarczy utworzyć dowolną animacje korzystając z możliwości tego programu. Następnie zaznaczać opcje “edytuj GIF” i tam ustawiasz opcje animacji. Następnie klikasz F12 (podgląd) i gotowe :wink:

Dodane 24.07.2009 (Pt) 0:02

Tylko nie wiem czy jest sens tworzyć takie GIFy. One strasznie dużo ważą. Ten przykład co jest wyżej (ATI) … waży aż 91 kB. (to dużo). Dla porównania ta sama animacja tyle że w pliku .swf nie będzie przekraczać nawet 15 kB. A GIF nieruchomy, zajmuje zaledwie 4 kB.

PRECYZYJNE PRZESUWANIE DETALU W PSP.

Zwykle robimy to za pomocą narzędzia Move/Przesuń i myszy.Aby wykonać to precyzyjnie:

1.Po wklejeniu detalu na dokument uaktywnij narzędzie Move.

move1au5.gif

2.Klawiszami zaznaczonymi strzałkami przesuwaj detal w żądanym kierunku.Jedno kliknięcie w klawisz = 1pixel.

move2ja4.jpg

3.Wcisnij klawisz CTRL - jedno kliknięcie w klawisz ze strzałką = przesunięcie o10 pixels.

4.Wcisnij klawisz SHIFT - jedno kliknięcie w klawisz ze strzałką = 50 pixels.

5.Wcisnij klawisze CTRL+SHIFT - jedno kliknięcie w klawisz ze strzałką= 100 pixels.

Bez wątpienia animacje flash ważą mniej i są bardziej efektowne ale z kolei nie na każde forum można wklejać flash.

an1.gif