Zła data instalacji wielu programów w dodaj/usuń programy


(Lw25) #1

Witam

Mój problem jest kontynuacją opisanego tutaj mozliwa-infekcja-wskutek-podpiecia-pendrive-blad-norton-360-t477685.html , otóż dzisiaj zauważyłem, że w dodaj usuń programy, jako zainstalowane tego samego dnia, którego wsadziłem być może zainfekowanego pendrive-7.02.2012- jest 41 aplikacji. Daty w folderach aplikacji są inne, również Norton 360 (zakładka wydajność) nie potwierdza tego, wskazując tylko jeden z programów, jako zainstalowany tego dnia (ten jeden program to MBAM, miał wtedy awarię podczas skanowania pendrive, więc może jest to powiązane). Jestem w 100% pewien, że te programy, nie były instalowane w tym samym dniu, a na pewno, nie 7.02. Być może dodatkowym objawem jest to, że czasami zrywa mi połączenie z routerem, muszę włączać i wyłączać kartę sieciową, żeby ponownie się połączyć, czasami, mimo połączenia z routerem, komputer nie ma połączenia z internetem. Poniżej załączam pliki z OTL.

http://www.wklej.org/id/733632/ -OTL

http://www.wklej.org/id/733631/ -Extras

Proszę o pomoc


(krzych5610) #2
  1. Wyłącz przywracanie systemu na wszystkich partycjach, uruchom - http://support.kaspersky.com/pl/faq/?qid=208279886, pobierz SalityKiller.zip

  2. wykonaj skanowanie.

  3. Odinstaluj - C:\Program Files (x86)\McAfee\SiteAdvisor\McSACore.exe Wykorzystaj Revo Uninstaller - http://www.dobreprogramy.pl/Revo-Uninst ... 12741.html

  4. Uruchom OTL - wklej w okno na dole podany tekst

Uruchom - wykonaj skrypt. Zgoda na restart. Raport ze skanowania i nowe raporty OTL


(Lw25) #3

Dziękuje za odpowiedź, jednakże zastanawia mnie jedna rzecz, cb9608.exe i 46a15xp.exe pojawiły się w menadżerze zadań razem z uruchomieniem Dr. Web, a zniknęły w momencie wyłączenia skanera, dodatkowo, ich daty powstania we właściwościach są zgodne z godziną uruchomienia programu. Reszta skryptu dotyczy McAfee, jak ma mi to pomóc wyleczyć komputer?


(krzych5610) #4

Od 17.01.2012 korzystasz z [(Symantec Corporation) [Auto | Running] -- C:\Program Files (x86)\Norton /b]

Zainstalowany zapewne jako dodatek do Flash - SRV - 2009/01/23 03:46:14 | 000,203,280 | ---- | M [Disabled | Stopped] -- C:\Program Files (x86)\McAfee\SiteAdvisor\McSACore.exe -- (McAfee SiteAdvisor Service) - jest zbytecznym dodatkiem. Wygląda na kolizję. Wskazałem do usunięcia.

Czy tu jest przyczyna? Nie wydaje mi się. Sprawdź ustawienia BIOS.


(Lw25) #5

SaltyKiller nie znalazł zainfekowanych plików, wykonał jedną operację na rejestrze.

http://www.wklej.org/id/734512/ raport z wykonania skryptu

http://www.wklej.org/id/734516/ OTL

http://www.wklej.org/id/734515/ Extras

Czego mam szukać w BIOSie? Jeśli chodzi o datę i godzinę, to są one poprawne.

Teraz kursor co chwilę sygnalizuje zdaje się pracę w tle (kręcące się kółko obok kursora), dodatkowo, zdarza się, że instalacje nie są kontynuowane, bo Norton nie wyświetla swojego okna, w który trzeba potwierdzić chęć instalacji.


(Spandau) #6

Czy możesz pokazać screena z Dodaj usuń programy - chce zobaczyć o jakie programy chodzi.

Proszę dodatkowo o raport Kasperski TDSSKiller instrukcja [http://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekc ... entry33542](http://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekcja-zbior-narzedzi-usuwajacych/page p 33542#entry33542) Jak program coś wykryje wybierz opcje Skip


(Lw25) #7

Dziękuje za odpowiedź

Oto screeny

screen1ue.png

screen2u.png

Raport TDSS

http://www.wklej.org/id/736064/


(Spandau) #8

Jeden z ostatnich błędów w dzienniku

Start - w pole Wyszukaj programy i pliki wpisz cmd z prawokliku Uruchom jako administrator W linii komend wpisz

chkdsk /f i Enter http://www.microsoft.com/resources/docu ... x?mfr=true Dostaniesz pytanie Czy wolumin ma być sprawdzony przy następnym uruchomieniu komputera - wpisujesz T i Enter Przy następnym uruchomieniu komputera powinien uruchomić się checkdisk


(Lw25) #9

Prośba o sprawdzenie dysku wyskoczyła sama przy uruchamianiu, jest już wykonane. Nie mam opcji uruchom jako administrator w cmd


(Spandau) #10

Tutaj pojawił się mój błąd. który poprawiłem ale widać zbyt późno :slight_smile: Jak w pole wyszukaj programy i pliki wpiszesz cmd - pojawi się cmd.exe to wtedy masz uruchomić z prawokliku program cmd.exe Jako administrator.


(Lw25) #11

Nic się nie stało :slight_smile:

Sprawdzanie zostało zadane i wykonane.

Jeśli mogę coś dodać, jakiś czas temu, pojawił mi się taki wpis

w autostarcie, powodowało to nagłe włączenie się narzędzia sprawdzającego wydajność. Po dezaktywacji w CCleanerze, problem z nagłym włączaniem się tego ustał.

Norton z kolei, dzisiaj, kilka dni od pobrania OTL, nagle stwierdził, że to groźny wirus :wink: mam nadzieję, że to błąd programu, nie objaw.

Co dalej?


(Spandau) #12

Oczywiście że błąd zresztą nie tylko Norton się na tym wykłada.

Czy w trybie awaryjnym windows ta sama sytuacja?


(Lw25) #13

O którą sytuację chodzi?


(Spandau) #14

Chodzi o tą datę w panelu sterowania.


(Lw25) #15

Tak, w trybie awaryjnym daty są te same. Nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale odinstalowałem większość z tych aplikacji, zostawiłem tylko te, których wolałem nie ruszać. Sytuacja wygląda teraz tak.

screen3bq.png

Jeśli zrobiłem głupią rzecz, to przepraszam.

Proszę o dalszą pomoc.