Zła instalacja windowsa 7

Witam wszystkich. Mam problem, otóż dzisiaj chciałem zrobić formata na moim komputerze, więc  zacząłem instalować WINDOWSA 7 z płyty cd, wszystko odbywało się w porządku, reinstal taki jak każdy inny, ale przed wyborem dysku, na którym miałem zainstalować system na obrazku pojawiła się nazwa:“dodatek service pack 1 dla systemu windows 7”, zamiast np. “windows 7 ultimate”, płytę tę razem z keyem miałem z programu dreamspark, do którego należałem i byłem pewny, że jest tam cały windows, a nie tylko dodatek. Podczas wyboru dysku wyskakuje informacja, że instalacja nie jest możliwa i każda inna opcja nie działa,a po restarcie i wyjęciu płyty pojawia się taki sam ekran, jak pierwsze zdjęcie w tym temacie: http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_7-system/stan-0xc00000f-b%C5%82%C4%85d-przy-uruchamianiu/5fc7e170-95e1-4eae-a994-8f662603c509  Niestety rady tam podane nie działają u mnie, gdyż nie mogę nic uruchomić, nawet trybu awaryjnego. Jedynie mogę odpalić biosa, ale jakos nie potrafię znaleźć opcji, która mogła mi pomóc.Jeszcze jak wcisne F12 przy odpalaniu to wyskakują takie opcje: 1.P2: TSSTcorp CDDVDW SH-224DB 2. PO: TOSHIBA DT01AC050 3.Windows Boot Manager (PO: TOSHIBA  DT01AC050). Ta trzecia opcja wywlołuje ekran przedstawione na tamtym temacie, natomiast 1 i 2 wyskakuje ekran z prosba o umieszczenie płyty i nacisniecie dowolnego przycisku. I  tu moje pytanie, czy da się jakos wrócić do stanu przed włożeniem płyty i rozpoczęcie wstępnej instalacji windowsa, czy trzeba na nowo zainstalować pełną wersję? :slight_smile:

To jest stacjonarka czy laptop? Pytam czy nie masz przypadkiem partycji Recovery. W innym przypadku raczej będzie konieczność załatwienia nośnika z Windows 7.

Stacjonarny, na czym polega recovery?

Ogólnie jest to specjalna partycja z której możesz przywrócić system do ustawień fabrycznych.

Dziwna sprawa, mam oryginalną płytę z windowsem 7 i problem dalej się powtarza, z tym, że nie mogę wybrać żadnego dysku do zainstalowania systemu, wyskakuje komunikat:“Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Wybrany dysk ma styl partycji GPT”, o co chodzi.

Masz system x32 bo x64 nie powinno byc problemu. Jak nie masz ważnych danych to zostaje zerowanie dysku i zmiana stylu partycji na MBR.

 

http://forum.dobreprogramy.pl/instalacja-windows-8-64bit-konwersja-mbr-do-gpt-t447777/

 

Oczywiście zamiast convert GPT to convert MBR

Kurde, ratujesz mnie tą informacją, dzięki wielki, narazie wszystko działa, w razie kłopotów odezwę się jeszcze, wielki dzięki, :slight_smile: Czyli prawdopodobnie tamta płyta jest dobra i można z jej instalować, czy to tylko jest dodatek? Cały problem wynikł z innego typu dyskow.

Na to wychodzi, że dobra jak system się instaluje to chyba nie jest żaden sp1.

Nie, teraz instaluje z płyty z oryginalnym win 7 home edition czy jakos tak, a tamta poprzednia to była z dodatkiem, ale ja nie wiem na czym ten dodatek polega, czy to jest win 7 cały + dodatek, czy tylko jakis dodatek.

Sprawdzisz sobie jak już system postawisz teraz nie ma co gdybać. Raczej był to sam SP1 jak nie startował instalator tylko “dodatek service pack 1 dla systemu windows 7”. Nigdy nie instalowałem SP1 z poziomu bootowalnej płyty nie wiem czy jest taka możliwość (nie będę sprawdzać w googlach). Polecam na przyszłość jak masz starszą wersję bez SP1 pobrać sobie system z SP1 i tak po SP1 jest tyle aktualizacji, że szok. Szkoda, że MS nie wydał nigdy SP2 do W7

Ok, dzięki za rady. :slight_smile: