Zła instalacja windowsa?

Dostałem od kumpla Windowsa 7 beta i chciałem go zainstalować obok win XP. Zainstalowałem przez przypadek wersję 64 bit zamiast 32. Komp mi przy rozruchu napisał, że nie może odpalić systemu bo procesor ma architekturę 32 bit a nie 64 i żebym naprawił system. Naprawiłem i dalej nie działał. Sformatowałem partycję na której był zainstalowany i teraz jak uruchamiam kompa mam do wyboru dwa Windowsy 7 (które pomimo formatu partycji bios dalej widzi) i Windowsa XP. Jak zrobić żebym miał tylko jednego win 7 (tak żeby działał) i zostawić win XP?

Start msconfig rozruch tam szukaj zaznacz i usun

nie kminie o co ci chodzi

Oznacza to mniej więcej tyle, że masz wersję 64 bitową, a masz procesor 32 bity. Załatw sobie wersję 32 bit i nie będzie problemów. W ogóle to napisz jaki masz procesor.

Mam Pentiuma 4 2.53 GHz. Po zainstalowaniu wersji 32 bit źle wyświetla mi obraz i nie da się nic odczytać. Bios wykrywa mi też wersję 64 bit po formacie kompa. Jak to usunąć? Płyta główna to Asus p4b533.

Co ma wersja systemu (32 lub 64) do wyświetlania obrazu? Odpowiem za Ciebie - nic. Zainstaluj sterowniki do Swojej karty graficznej, skonfiguruj je, ustaw prawidłową rozdzielczość i odświeżanie i powinno być OK.

Coś Ty tutaj chłopie kręcisz. Jak ty to zrobiłeś na tym pentiumie 4 :?: :!: To jakiś ostatni z Prescottów (bo z tego co pamiętam, to chyba tylko one wspierały x64, choć pamięć już nie ta…).

Anathema , może mogło mu się to udać zainstalować a już praca nie była możliwa?

Na wikipedii o tych prockach trochę napisali: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pentium_4

Eee cedar, no nie bardzo (oczywiście pod warunkiem, że ten procesor rzeczywiście nie wspiera architektury 64-bitowej) - sam instalator Windows x64 jest aplikacją 64-bitową, więc niemożliwe jest wykonanie kodu, a tym bardziej instalacja systemu.

Nie wiem jak mi się udało zainstalować wersję 64 bit. Była zaznaczona i poszło. A co do wyświetlania (wersja 32 bit) to nawet sterowników nie mogę zainstalować bo mi się włącza siódemka i nic dalej nie widzę. Obraz jest strasznie poszarpany, rozmazany i miga.

System oryginalny czy to jakaś samoróbka? Bo nie spotkałem się (w wypadku oryginału) z możliwością wyboru pomiędzy instalacją 32-bit, a x64…

Piratom STOP! Nie ma oryginalnej wersji Windows 7 x86 i x64 na jednym nośniku.

O ile wiem to jest wersja beta. Dostałem ją od kumpla na płycie jak jeszcze nie wiedziałem, że jest już normalna, pełna, dokończona, w sklepach sprzedawana (czy jak się to w wypadku systemu nazywa).

Tak czy siak, bety też nie miały takiej możliwości (wyboru pomiędzy 32-bit a x64) :slight_smile: