Zła instalacja windowsa?


(Piotrwtr) #1

Dostałem od kumpla Windowsa 7 beta i chciałem go zainstalować obok win XP. Zainstalowałem przez przypadek wersję 64 bit zamiast 32. Komp mi przy rozruchu napisał, że nie może odpalić systemu bo procesor ma architekturę 32 bit a nie 64 i żebym naprawił system. Naprawiłem i dalej nie działał. Sformatowałem partycję na której był zainstalowany i teraz jak uruchamiam kompa mam do wyboru dwa Windowsy 7 (które pomimo formatu partycji bios dalej widzi) i Windowsa XP. Jak zrobić żebym miał tylko jednego win 7 (tak żeby działał) i zostawić win XP?


(ahonen97) #2

Start msconfig rozruch tam szukaj zaznacz i usun


(Piotrwtr) #3

nie kminie o co ci chodzi


(Pawbrotm) #4

Oznacza to mniej więcej tyle, że masz wersję 64 bitową, a masz procesor 32 bity. Załatw sobie wersję 32 bit i nie będzie problemów. W ogóle to napisz jaki masz procesor.


(Piotrwtr) #5

Mam Pentiuma 4 2.53 GHz. Po zainstalowaniu wersji 32 bit źle wyświetla mi obraz i nie da się nic odczytać. Bios wykrywa mi też wersję 64 bit po formacie kompa. Jak to usunąć? Płyta główna to Asus p4b533.


(Cedar) #6

Co ma wersja systemu (32 lub 64) do wyświetlania obrazu? Odpowiem za Ciebie - nic. Zainstaluj sterowniki do Swojej karty graficznej, skonfiguruj je, ustaw prawidłową rozdzielczość i odświeżanie i powinno być OK.


(Dritone) #7

Coś Ty tutaj chłopie kręcisz. Jak ty to zrobiłeś na tym pentiumie 4 :?: :!: To jakiś ostatni z Prescottów (bo z tego co pamiętam, to chyba tylko one wspierały x64, choć pamięć już nie ta...).


(Cedar) #8

Anathema , może mogło mu się to udać zainstalować a już praca nie była możliwa?

Na wikipedii o tych prockach trochę napisali: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pentium_4


(Dritone) #9

Eee cedar, no nie bardzo (oczywiście pod warunkiem, że ten procesor rzeczywiście nie wspiera architektury 64-bitowej) - sam instalator Windows x64 jest aplikacją 64-bitową, więc niemożliwe jest wykonanie kodu, a tym bardziej instalacja systemu.


(Piotrwtr) #10

Nie wiem jak mi się udało zainstalować wersję 64 bit. Była zaznaczona i poszło. A co do wyświetlania (wersja 32 bit) to nawet sterowników nie mogę zainstalować bo mi się włącza siódemka i nic dalej nie widzę. Obraz jest strasznie poszarpany, rozmazany i miga.


(Dritone) #11

System oryginalny czy to jakaś samoróbka? Bo nie spotkałem się (w wypadku oryginału) z możliwością wyboru pomiędzy instalacją 32-bit, a x64...


(Plgracz) #12

Piratom STOP! Nie ma oryginalnej wersji Windows 7 x86 i x64 na jednym nośniku.


(Piotrwtr) #13

O ile wiem to jest wersja beta. Dostałem ją od kumpla na płycie jak jeszcze nie wiedziałem, że jest już normalna, pełna, dokończona, w sklepach sprzedawana (czy jak się to w wypadku systemu nazywa).


(Dritone) #14

Tak czy siak, bety też nie miały takiej możliwości (wyboru pomiędzy 32-bit a x64) :slight_smile: