Zła praca laptopa, wysokie zużycie procesora, ram, wirusy

(Pagol79) #1

Witam,

Posiadam problem z laptopem polegający na tym, że wyraźnie słyszę, że bardziej się grzeje (wentylator cały czas pracuje) i znacząco wolniej pracuje.

Laptop był serwisowany we wrześniu br., miał wymienianą kartę graficzną oraz reinstalację systemu. Pracował jak nowy do czasu gdy niedawno zainstalowałem na nim Service pack 3 (wcześniej miał SP 2 i nie mogłem odtwarzać niektórych formatów filmów) i IE8 - po reinstalacji miał podstawowe sterowniki, kilka programów, stary IE, itp. - gołe stare oprogramowanie i sterowniki). Zainstalował się nowy IE8 i jakieś inne dziwne, które odinstalowałem. Windows nie pobierał aktualizacji, ale laptop (HP Pavilion dv9000) od tamtego czasu świetnie pracował (cicho, szybko, płynnie), a teraz tragedia:( Obecnie pracuje bardzo wolno,przywiesza się i nie wiem co robić.

Zrobiłem przywracanie systemu (system napisał że nic nie przywrócono), sprawdziłem Malwarebytes (21 szkodliwych elementów – usunąłem), sprawdziłem DWeb (1 element – usunąłem), mimo to nadal b. wolno pracuje (m.in. wolno wczytuje strony internetowe (karty), - mam szybkość 5Mb i wcześniej świetnie chodził.

Nie wiem czy coś zainstalował, czy ja coś sknociłem, czy załapał jakieś wirusy,

Wydajność procesora – 51-70%, około 50 procesów w użyciu, 907 Ram.

Usuwałem jakieś programy z autostartu.

Sprzęt b.dobry jak dla mnie, proszę o pomoc

Poniżej logi z OTL

http://www.wklej.org/id/1179385/

i extras

http://www.wklej.org/id/1179389/

-- Dodane 16.11.2013 (So) 19:12 --

dodam, że czyściłem komp. CC i Glary untilities - bez rezultatów, komputer wolno pracuje, grzeje się wolno pracuje wczytywanie kart w necie,

proszę o pomoc

(Atis) #2

Nie widać infekcji.

Do okna Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Uruchom OTL i kliknij Sprzątanie.

(Pagol79) #3

Zrobiłem jak napisałeś, myślę, że chyba pomogło , użycie procesora spadło , co dalej to się okaże:)

Nie wiem czy mam na nowo ściągać OTL i wczytywać logi dla sprawdzenia? i czy usuwać z kompa adwcleaner i DrWeb i co stosować do “konserwacji komputera”?

Co radzisz?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Dodane 16.11.2013 (So) 23:34

i jeszcze jedno pytanko;),

Czy 50 czynnych procesów to nie za dużo? i jak najlepiej zoptymalizować lapka (jestem mało wymagającym użytkownikiem)

Pozdrawiam

(Atis) #4

Dr.Web i AdwCleaner możesz usunąć, bo i tak zawsze należy pobrać najnowszą wersję tych programów.

Uruchom CCleaner i wyłącz wszystkie zbędne programy na karcie Windows i Zaplanowane zadania:

CCleaner -> Narzędzia -> Autostart

Optymalizacja i odchudzanie XP

Optymalizacja usług w Windows XP

(Pagol79) #5

Witam,

Zrobiłem jak radziłeś i wczoraj wydawało się być ok, a dzisiaj komp. znów muli, sprawdziłem pracę procesora - jest rzędu 80-50% - średnio 60%, przy działaniu wyłącznie firefoxa. Wydaje mi się, że przez to komputer “muli”, ale nie znam powodu tegoż zużycia procesora. Wentylator pracuje bez przerwy, przy otwartym dostępie do powietrza, sprawdziłem Mawarebytes - bez infekcji.

(Atis) #6

Sprawdź jeszcze TDSSKiller. Pobierz i uruchom TDSSKiller

Nie zmieniaj żadnych ustawień tylko zatwierdź akcje zalecane przez program.

Poza tym sprawdź czy problem występuje po odinstalowaniu AVG.

(Pagol79) #7

Nie wiem, cy ma to związek, ale nie mogę też zainstalować jednej z aktualizacji windows, bo wyskakuje mi okno z informacją “Aktualizacja zabezpieczeń dla programu Microsoft .NET Framework 1.1 z dodatkiem SP1 w systemach Windows XP, Windows Vista i Windows Server 2008 x86 (KB2833941)”

Nie odinstalowywałem AVG, chociaż pojawił mi się kiedyś jakiś z nim problem (po czyszczeniu którymś z programów), czegoś tam brakowało, i trzeba było go jeszcze raz instalować i problem zniknął

Dodane 17.11.2013 (N) 11:59

sprawdziłem Tdsskilerem - bez infekcji