Zła praca laptopa, wysokie zużycie procesora, ram, wirusy

Witam,

Posiadam problem z laptopem polegający na tym, że wyraźnie słyszę, że bardziej się grzeje (wentylator cały czas pracuje) i znacząco wolniej pracuje.

Laptop był serwisowany we wrześniu br., miał wymienianą kartę graficzną oraz reinstalację systemu. Pracował jak nowy do czasu gdy niedawno zainstalowałem na nim Service pack 3 (wcześniej miał SP 2 i nie mogłem odtwarzać niektórych formatów filmów) i IE8 - po reinstalacji miał podstawowe sterowniki, kilka programów, stary IE, itp. - gołe stare oprogramowanie i sterowniki). Zainstalował się nowy IE8 i jakieś inne dziwne, które odinstalowałem. Windows nie pobierał aktualizacji, ale laptop (HP Pavilion dv9000) od tamtego czasu świetnie pracował (cicho, szybko, płynnie), a teraz tragedia:( Obecnie pracuje bardzo wolno,przywiesza się i nie wiem co robić.

Zrobiłem przywracanie systemu (system napisał że nic nie przywrócono), sprawdziłem Malwarebytes (21 szkodliwych elementów – usunąłem), sprawdziłem DWeb (1 element – usunąłem), mimo to nadal b. wolno pracuje (m.in. wolno wczytuje strony internetowe (karty), - mam szybkość 5Mb i wcześniej świetnie chodził.

Nie wiem czy coś zainstalował, czy ja coś sknociłem, czy załapał jakieś wirusy,

Wydajność procesora – 51-70%, około 50 procesów w użyciu, 907 Ram.

Usuwałem jakieś programy z autostartu.

Sprzęt b.dobry jak dla mnie, proszę o pomoc

Poniżej logi z OTL

http://www.wklej.org/id/1179385/

i extras

http://www.wklej.org/id/1179389/

Dodane 16.11.2013 (So) 19:12

dodam, że czyściłem komp. CC i Glary untilities - bez rezultatów, komputer wolno pracuje, grzeje się wolno pracuje wczytywanie kart w necie,

proszę o pomoc

Nie widać infekcji.

Do okna Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Uruchom OTL i kliknij Sprzątanie.

Zrobiłem jak napisałeś, myślę, że chyba pomogło , użycie procesora spadło , co dalej to się okaże:)

Nie wiem czy mam na nowo ściągać OTL i wczytywać logi dla sprawdzenia? i czy usuwać z kompa adwcleaner i DrWeb i co stosować do “konserwacji komputera”?

Co radzisz?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Dodane 16.11.2013 (So) 23:34

i jeszcze jedno pytanko;),

Czy 50 czynnych procesów to nie za dużo? i jak najlepiej zoptymalizować lapka (jestem mało wymagającym użytkownikiem)

Pozdrawiam

Dr.Web i AdwCleaner możesz usunąć, bo i tak zawsze należy pobrać najnowszą wersję tych programów.

Uruchom CCleaner i wyłącz wszystkie zbędne programy na karcie Windows i Zaplanowane zadania:

CCleaner -> Narzędzia -> Autostart

Optymalizacja i odchudzanie XP

Optymalizacja usług w Windows XP

Witam,

Zrobiłem jak radziłeś i wczoraj wydawało się być ok, a dzisiaj komp. znów muli, sprawdziłem pracę procesora - jest rzędu 80-50% - średnio 60%, przy działaniu wyłącznie firefoxa. Wydaje mi się, że przez to komputer “muli”, ale nie znam powodu tegoż zużycia procesora. Wentylator pracuje bez przerwy, przy otwartym dostępie do powietrza, sprawdziłem Mawarebytes - bez infekcji.

Sprawdź jeszcze TDSSKiller. Pobierz i uruchom TDSSKiller

Nie zmieniaj żadnych ustawień tylko zatwierdź akcje zalecane przez program.

Poza tym sprawdź czy problem występuje po odinstalowaniu AVG.

Nie wiem, cy ma to związek, ale nie mogę też zainstalować jednej z aktualizacji windows, bo wyskakuje mi okno z informacją “Aktualizacja zabezpieczeń dla programu Microsoft .NET Framework 1.1 z dodatkiem SP1 w systemach Windows XP, Windows Vista i Windows Server 2008 x86 (KB2833941)”

Nie odinstalowywałem AVG, chociaż pojawił mi się kiedyś jakiś z nim problem (po czyszczeniu którymś z programów), czegoś tam brakowało, i trzeba było go jeszcze raz instalować i problem zniknął

Dodane 17.11.2013 (N) 11:59

sprawdziłem Tdsskilerem - bez infekcji