Zła rozdzielczość

(crypton21) #1

Posiadam kartę graficzną hd7870 która jest podpięta do monitora przez przejściówce z vga na dvi, gdyż monitor posiada tylko vga. problem jest taki ze mam rozdzielczość 1600x1200 czy jest jakaś możliwość by obraz był wyświetlany w 1680x1050.

(AnonimowyUzytkownikDP) #2

co to jest za monitor i czy obsługuje taką rozdzielczość.

(Pharun) #3

Prawdopodobnie 1600x1200 jest natywną rozdzielczością monitora i dlatego karta się do takiej dostosowuje. Jeżeli ją zmniejszysz to obraz może być ściśnięty, ewentualnie pojawią się czarne paski na górze i na dole ekranu. Podaj nazwę i model monitora to sprawdzę.

(crypton21) #4

syncmaster 2023nw

(marcin20000) #5

Nw windows 7 starter była opcja wymuszenia innych rozdzielczości, tam się trzeba było w rejestrze pobawić. Jeżeli bardzo potrzebujesz poogogluj, czy się i tu da;)

(AnonimowyUzytkownikDP) #6

może w ustawieniach się da?

(Seba228215) #7

Poszukaj w ustawieniach monitora pilotem opcji gdzie jest 16:9 4:3 opcję dostosuj do ekranu i problem zniknie.

(bachus) #8

Jak to pilotem?

(Seba228215) #9

Ja przy swoim Samsung Syncmaster hd2333 posiadam pilot, więc to ustawiłem. Nie wiem do końca czy ten syncmaster 2023nw też posiada takowy. Ale nazwa wskazuje, że to ta sama rodzina, czyli powinien też mieć funkcję TV. Ale mogę się mylić.

(bachus) #10

NIe, to jest ogólna linia monitorów Samsunga - a z racji tego, że Twój ma tuner TV, to i ma opcję pilota.

(Seba228215) #11

Dzięki za wyprostowanie. :slightly_smiling_face: