Złącze D-Sub a rozdzielczość Full HD

Witam!

Dziś zakupiłem monitor Samsung P2770HD. Zadowolony wróciłem do domu, podpiąłem go do mojej Toshiby i tutaj rozczarowanie - na monitorze przeskakują białe pasy. Szczególnie widać to na ciemnym tle. Trochę poczytałem na ten temat, no i na 99% jest to wina złącza w komputerze - D-Sub. Niestety nie mam HDMI. I teraz pytanie - czy jest jakaś szansa, żeby zlikwidować te pasy i aby monitor mógł normalnie pracować w Full HD? Jakieś przejściówki, lepszy kabel? Proszę o pomoc!

Podłącz monitor z kartą przez kabel DVI.

Właśnie na tym cały pic polega, że złącza DVI też nie mam. Tylko D-Sub. Nie ma jakiś “czarnych magicznych skrzynek” robiących z sygnału analogowego cyfrowy? Bo zwykły kabel D-Sub>DVI/HDMI też na pewno nic tu nie da, sygnał z laptopa dalej będzie analogowy.

Ja miałam podobny problem oto link: zaklocenia-monitorze-podlaczeniu-t378604.html

tak jak napisałam pozbyłam się zakłóceń na monitorze dzięki podłączeniu monitora pod gniazdko bez uziemienia :smiley:

No rzeczywiście pasy zniknęły. :slight_smile: Ale czy podłączenie monitora bez uziemienia jest bezpieczne?

Pewnie nie.Ja mam podpięte tak: monitor do rozgałęźnika bez uziemienia,rozgałęźnik do listwy,która ma zabezpieczenia przeciwprzepięciowe :smiley:

Rozumiem. To jeszcze zapytam: czy jest duża różnica pomiędzy takim monitorem podpiętym do D-Sub a HDMI? I czy opłaca się kupować np. coś TAKIEGO? Czy poprawiłoby jakość obrazu tak jakbym miał normalne wyjście HDMI w komputerze?

Różnica w jakości pomiędzy D-Sub a DVI czy HDMI jest zauważalna ale między DVI a HDMI niezbyt :wink:

To jest tylko przejściówka, z d-suba nie zrobisz hdmi.

Ja wcześniej miałam podpięty monitor przez DVI,ponieważ kupiliśmy TV LCD 37cali chciałam podpiąć go pod komputer aby lepiej się oglądało filmy.Na karcie graf mam tylko DVI i D-SUB.TV podłączyłam DVI-HDMI,a monitor D-SUB.Ja różnicy na monitorze nie widzę.