Złącze dvi brak sygnału

Witam,

mam karte graficzną wyposażoną w d-sub i dvi do tej pory monitor, był podpięty pod d-sub, ale ponieważ ma on wejście dvi to zakupiłem kabelek dvi i po podłączeniu kompa z monitorem nie działa,

jaka może być przyczyna (karta radeon x550) monitor lcd?

a czy na monitorku lcd wybrałeś odpowiedni source (czyli źródło) do tej pory był to sygnał analogowy, teraz masz cyfrowy więc takie źródło musisz ustawić :slight_smile:

dzieki rzeczywiście nie zmieniłem, po zmianie obraz mi sie nieco wyostrzył. Jednak ten sposoób podłaczania jest chyba lepszy

nie chyba tylko na pewno, obraz cyfrowy zawsze był lepszy :slight_smile:

a propos jedno pytanko:

jaki jest lepszy sposób wygładzania czcionek ekranowych standardowy czy clear type, bo wydaje sie że lepiej działa teraz standardowy

jest przeznaczony dla monitorów lcd. ładnie się prezentuje :slight_smile:

A na pewno to ten typ kabla jak pisze w instrukcji monitora - poczytaj.

Możliwe że uszkodzony lub marnej jakości.

kabel jest nowy, jaki typ kabla jest w instrukcji monitora to nie wiem bo jej nie mam, ale wydaje mi się że powinien intuicyjnie działac jak d-sub

Witam

Pytanie do sympatico, mam następujacy problem, 2 lata temu zakupilem monitor firmy MAG model PS-776i (jak na tamten czas był naprawde super) no i do tego posiadalem karte ATI 9800SE, monitor podlaczony byl kablem dvi, i nie bylo zadnego problemu (monitor posiada tylko wejscie DVI) , Teraz zmienilem karte na PINE 7600GT posiada ona 2 wejscia cyfrowe i po podlaczeniu kabla DVI monitor wogole nie reaguje, obraz jest tylko wtedy gdy podlacze go przez dolaczona przejsciowke D-sub. Dlaczego tak sie dzieje ??? dodam ze “zrodlo” jest ustawione na analog, ale jak zmienie na cyfrowe(digital) to obraz gasnie po czym spowrotem wskakuje na analog, czy musze podlaczyc 2 monitor zeby to zmienic ??? bo nie mam juz pomyslu , probowalem z roznymi kablami DVI z oryginalnym od monitora (18+1) a takze z pozyczonym (24+1) prosze o pomoc… :wink:

Złączono Posta : 17.05.2007 (Czw) 11:40

Witam ponownie, Problem sie rozwiazał…z moja małą pomoca…

A mainowicie w moim monitorze jest dziwnie usytuowane wejscie DVI, tzn zaraz za nim jest lacznik od podstawki i bardzo nie wygodnie wklada sie wtyk, (sam kabel oryginalny jest tak jakby w pozycji 45 stopni) a te kupne z reguly sa proste… i stad wynikl problem … przy wkaldaniu troszke krzywo wlozylem wtyczke przez co lekko odgiol sie jeden pin w gniazdku… i to caly problem…

delikatnie iglą naprostowalem pin i po klopocie…monitor dziala na DVI,

stad moja rada sprawdzie zawsze czy “gniazdka DVI” sa w idealnym stanie, bo pomimo “wykrzywienia” tylko 1 pina i to nieznacznie, monitor nie dzialal na DVi a na analogu tak… (objawy jakby nie bylo sygnalu DVI lub byl zablokowany) czasem pozory myly, pozdrawiam i mam nadzieje ze moze i u kogos ten problem wyda sie na tyle błachy jak u mnie