Złącze DVI i poruszający się obraz [LG]

Witam serdecznie! Mam monitor LG L1972H i mam kilka pytań. Zazwyczaj pracowałem na wejściu analogowym D-Sub i nie było problemów ( częstotliwość odświeżania 75 Hz ). Z pewnych przyczyn przesiadłem się na cyfrowe DVI ( poza tym słyszałem, że lepiej na nim pracować ) ale max częstotliwość odświeżania mogę ustawić na 60 Hz. Poza tym podczas pracy czasami obraz porusza mi się w lewo, potem w prawo i wraca do stałego położenia ( tak jakby wyśrodkowywał obraz - tylko po co? jak? i dlaczego akurat w zupełnie przypadkowym momencie ? )

  1. Czy nie da się jakoś zwiększyć częstotliwość na cyfrowym połączeniu ? I w prosty sposób mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego mogę tylko 60 Hz ustawić?

  2. O czym świadczy poruszający się obraz? Denerwuje mnie to strasznie, szczególnie kiedy nie wiem dlaczego tak się robi.

Windows XP , GF 4200Ti 8xAGP jeśli to miałoby pomóc.

Z góry dzięki za odpowiedź.

  1. w monitorach lcd nie ma parametru odświeżania poziomego -w rozumieniu znanego z monitorów crt - nie ważne ile ustawisz, różnicy i tak nie będzie (odś. są pojedyncze pixele)

  2. taki urok złącza DVI (sygnału cyfrowego) sam automatycznie dopasowywuje (rozszerza, przesuwa) się do rozmiaru maxymalnego, być może w opcjach osd możliwe jest wyłączenie tej opcji, poszukaj.

Dzięki za odpowiedź.

Pytanie - tylko czemu on tego nie zrobi raz tylko robi to praktycznie ciągle ? Zauważyłem, że non stop się dopasowuje kiedy przeglądam jakiś dokument Worda . . . ( Może to ma coś wspólnego z kolorem wyświetlanym ) Obraz lata a to nie sprzyja komfortowej pracy . . . Nic się z tym nie da zrobić ?