Złaczenie dwóch routerów

Hej!

Jutro robię LAN Party i mam mały problem. Miałem mieć jeden 8 portowy switch a okazało się ze jak narazie mam 4 portowy router ze switchem. Drugi router 4 portowy spróbuje załatwić. Problem polega na tym czy to wszystko będzie działać. Czy da się połączyć 2 routery wg. projektu:

c999d0e83de4a99dm.jpg

Czekam na odpowiedzi.

tak da się…

Np. z routera 1 z gniazda lan podlączysz do routera 2 w gniazdo wan i już są złończone :slight_smile: natomiast w routerze 2 komputery w gniazda lan ( pewno bedziesz wiedział :slight_smile: ) no i pozostanie skonfigurować odpowiednio :slight_smile:

Jeden router to: Linksys AG241, a drugi to: TP-link TL-WR543g

Linksys nie ma portu WAN więc wg. przykładu pysia będzie działać jako router pierwszy a od jego LAN do WAN drugiego routera podłącze skrętkom. Powinno działać :slight_smile:

A jak to wszystko skofigurować?

Podłaczyć wszystkie kompy, i ręcznie ustawiać IP zaczynająć od 10.0.0.1 do 10.0.0.6? Czy włączyć konfiguratora sieci (XP)?

Ja bym to podłączył w ten sposób że

Pierwszy router przydziela DHCP - podłączamy komputery do 3 wyjść LAN. 4 wyjście LAN podpinamy do 1 wejścia LAN na 2 routerze.Do drugiego routera podpinamy do portów LAN pozostałe kompy. Jedna ważna sprawa - na drugim routerze wyłączamy DHCP. Tym sposobem będziesz miał jednolitą sieć w której wszyscy się będą widzieć. Jeżeli chcecie mieć internet to podłączasz go do pierwszego routera.

Jeżeli będziesz miał przydział z DHCP to nie ma sensu przydzielanie ręczne, a i konfigurator nie jest potrzebny.

To jakie ustawić IP do reszty komputerów?

PS. Internetu podczas rozgrywek nie bedzie więc chce teraz znać wszystkie możliwości i rozwiązać problemy.

Jeżeli na pierwszym routerze będzie chodził DHCP to on sam przydzieli IP

Najlepszy sposób to @Topyciu przedstawił i ja bym taką mini-sieć zbudował właśnie tym sposobem.