Złamane wejścia na power sw i reset sw

Witam otóż mam skrzywione wejścia do power sw i reset sw. Mianowicie ktoś mi grzebał przy kompie bo się nie włączał zajrzałem do środka i ujrzałem, że nie są podłączone 3 kabelki mianowicie power sw, reset sw i speaker więc chciałem podłączyć do wejść do tych “pręcików” gdy znalazłem już wejścia okazało się, że są dosyć skrzywione ale nie miałem problemu z ich podłączeniem komputer chodzi ale chcę się zapytać co się stanie jak je wyprostuje i się złamią wtedy płyta główna do kosza? I zostaje kupić nową? Czy może wystarczy zakupić te “pręciki”? Proszę o szybką odpowiedz.

Skoro działa to nic nie ruszaj bo namieszasz. Niech jest tak jak jest, stare mądre przysłowie mówi “żeby nie ruszać… bo znacznie śmierdzieć” :lol:

No ruszać nie mam zamiaru. Ale jestem ciekaw co się stanie jak się złamią. Trzeba kupić czy nowa płyta?

Możliwe, że ktoś podjąłby się prze-lutowania, jednak lepiej pozostawić w sferze “gdybania”.

Jak się złamią to żaden problem dolutować nowe pin`y lub nawet dwa kabelki, każdy kto posługuje się dobrze lutownicą zrobi to od strzała za grosze…

możesz miało prostować, nic nie powinno sie ułamać

Złącza na płycie do PowerSW i ResetSW są na tyle sztywne, że można spokojnie prostować. Jak masz szczypce to delikatnie możesz spróbować naprostować. Sam to kiedyś robiłem na starej płycie i bardzo ładnie idzie wyprostować te, jak to nazwałeś, pręciki :wink:

 

Próbuj, jak nie użyjesz za dużo siły to prostuj.

…można prostować.

W razie ułamania pinu należy go wymienić. Czynność jest dość  prosta lecz wymaga umiejętności posługiwania się lutownicą. 

Jest to złącze szpilkowe proste - wtyk typu goldpin jedno lub dwu rzędowy do łamania.

http://tnij.at/13520