Złamanie hasła do windowsa XP 2003 i 2010

Jestem nowym uzytkownikiem, na poczatku chcialbym sie ze wszystkimi przywitac :slight_smile:

 

Potrzebuje pomocy ze złamaniem hasła do windowsa XP. Komputer do ktorego chce sie dostac to komputer po zmarłym członku rodziny i potrzebuje dostac sie do pewnych informacji ktore sa zawarte w komputerze.

 

Sytuacja wyglada tak: system sie wlacza, pojawia sie opcja wyboru windy XP 2003 badz 2010. Cokolwiek nie wybiore pojawia sie okienko:

 

fff.JPG

 

 Bez podania administratora, samo hasło. Probowalem wlaczyc z    wtrybie awaryjnym ale dokladnie to samo okno mi sie pokazuje. Sprawa jest dosc pilna, licze na to ze ktos mi tu pomoze :slight_smile:

Uruchom sobie jakieś livecd np. ubuntu i będziesz miał pełny dostęp do dysku, o ile nie został on zaszyfrowany.

 

Jeżeli dysk został zaszyfrowany to raczej niewiele zrobisz, osoba która potrafi zaszyfrować dysk raczej nie ustawi kilkuznakowego hasła.

Zawsze możesz przepiąć dysk do innego komputera, ale opcja podana przez kolegę sadaj72 wydaje mi się wygodniejsza.

na innym forum ktos polecil mi nagranie obrazu windowsa mini xp na plytke i bootowanie z plyty, tak zrobilem ale po zaladawoaniu sie systemu widze tylko niebiesko zielony pulpit i nic wiecej

Jeżeli masz płytę z Hiren’s BootCD to użyj Password Renew lub Offline NT Password:

http://traxter-online.net/offline-nt-password-registry-editor-resetowanie-hasla-logowania/

Instalacja nakładkowa + przejęcie uprawnień do plików. O ile nie był w NTFS i zaszyfrowany, to sprawa bardzo prosta.