Złamanie obojczyka a odszkodowanie

Witajcie… we wrześniu tego roku złamałem lewy obojczyk i krzywo się zrósł itp. właśnie skończyłem chodzić na rehabilitacje i zakończyło się leczenie. Złamanie miało miejsce w domu, wyczytałem w internecie coś takiego :

źródło: http://firma.onet.pl/1358,1104094,parametry.html

Jestem ubezpieczony w szkole na kwotę 6.000zł. I tutaj nasuwa się pytanie: Czy mnie to dotyczy? Jeżeli na komisji dostałbym np. 8 % uszczerbku na zdrowiu to dostanę 4.304zł? Może tutaj ktoś się orientuję albo miał już z tym do czynienia.

w jakim zakładzie ubezpieczń jesteś ubezpieczeczony , linka dałeś do ZUS a to dotyczy pracowników którym zakład pracy odprowadza składki ubezpieczeniowe jest to całkiem coś innego niż ubezpieczenie na życie/od wypadku , każda firma ubezpieczeniowa ma inne sumy za procent uszczerbku i uzależnione to jest od wysokości składek/składki , zgłoś się do szkoły po swoją polise ubezpieczeniową a z niej wszystkiego się dowiesz. prawdopodobnie jeżeli jesteś ubezpieczony na 6tyś zł to za 1 % uszczerbku na zdrowiu dostaniesz 60zł , lecz nie możesz dostać poniżej kwoty minimalnej jaką firma określa np. 600zł , np. jeżeli przyznają Ci 8% to wychodzi 480zł lecz otrzymasz to minimum czyli 600zł.

wirles ,

z

=

Odpowiedz sobie sam :stuck_out_tongue: