Zlamany jack w wejsciu do mikrofonu

Witam moja siostra chciała odłaczyc mikrofon i przez przypadek złamała go i teraz nie mogę go wyjąc proszę o pomoc

Małe kombinerki i powinieneś wyciągnąć, a co do jacka, wtyczke możesz kupić za 2-3zł, i wlutowac

kombinerki to może trochę drastycznie nie lepiej rozebrać urządzenie i wypchać od tyłu ,moim zdanie bezpieczniej i nie porysuje się obudowy

Nie zawsze gniazdko jest przelotowe i nie zawsze da się wypchnąć od środka… co do wtyczki z aukcji to raczej nie podejdzie, nie widziałem mikrofonów do PC z wtyczką 6,3mm :stuck_out_tongue:

Już dwukrotnie spotkałem się z takim przypadkiem u klientów. W obu przypadkach udało mi się wyciągnąć pozostawiony fragment wtyczki za pomocą zwykłej igły do szycia. Udało się to wbijając igłę przez otwór w plastikowy fragment wtyczki (pomiędzy zewnętrzną a wewnętrzną metalowa częścią) i wyciągając.

tylko pytanie jak mam wyciagnac skoro nie mam otwartego wejscia screen zdjcia0004uz.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

-dokładnie, dla pewności że igła utrzyma wtyczkę można na koniec igły nałożyć kroplę jakiegoś cyjanopanu.

Dodane 14.07.2010 (Śr) 13:09

-tak jak pisze"MietekN". Igłę wciskaj i wyciągaj płaskoszczypcami. Pozdrawiam.

Dodane 14.07.2010 (Śr) 13:13

Proszę zdjcia0004uk.th.jpg tylko troche nie wyrazne

Pomysł ze szpilką jest dobry tylko na wyłączonym komputerze i najlepiej z odłączonym przewodem zasilającym, jak nie da rady to tylna ścianka gniazda jest demontowana (tak przynajmniej widać na zdjęciu) trzeba by odgiąć zaczepy i usunąć zatyczkę i pewnie gniazda będą na przestrzał…

-absolutnie nie chcę się spierać ale mnie ten sposób działa. Oczywiście koniuszek igły powinien być w kleju TYLKO lekko zamoczony a nie obciekać klejem.

nie udalo sie od zewnatrz wiec bede musial demontowac tylna scianke gniazda :frowning:

ale to masz głęboko wepchnięte…chyba jednak pozostał tylko demontaż…

-przy odrobinie manualnych zdolności i zachowaniu ostrożności dasz radę. To nic trudnego. Powodzenia.

Wiem bede musial zaniesc go do naprawy :expressionless:

Użyj Super Glue , weź coś cienkiego , ale sztywnego i mocnego, nasmaruj końcówkę klejem i przytknij mocno do tej złamanej końcówki i jak zwiąże to próbuj wyjąć tą złamaną wtyczkę .

PS.

Za pierwszym razem może się nie udać , ale wystarczy popróbować wyczuć moment i powinieneś sobie z tym poradzić.