Złamany zatrzask od klawiatury w laptopie

Witam.

 

Mam laptopa HP Pavillon DV5. Chciałem dostać się do układu chłodzenia, w gruncie rzeczy dostałem się, wymieniłem pastę i skręciłem z powrotem. Problem w tym, ze tylko do punktu podłączenia klawiatury. Podczas rozkręcania i jej odłączania niechcący złamałem zatrzask, który utrzymywał właśnie podłączenie klawiatury do płyty głównej. To ten, co widnieje na zdjęciu. Złamałem go wpół. Próbowałem podłączyć klawiaturę bez niego, ale nic z tego nie wyszło. Co mam zrobić? Czy w jakimś serwisie dostane ten zatrzask czy raczej nie?

 

 

post-243061-0-22235100-1404639059_thumb.

post-243061-0-56693000-1404639068_thumb.

Plastikowe elementy laptopów dają się z reguły sklejać “kropelką”. Tu można by to zrobić zaraz po założeniu taśmy w swoje miejsce. Oczywiście, nadzwyczaj ostrożnie i “śladową” ilością “kropelki”. Wiele laptopów już w ten sposób ratowałem. Polecam też na przyszłość: http://tim.id.au/laptops/hp/hp%20pavilion%20dv5.pdf Wątpię, że tak drobny element da się uzyskać w jakimś serwisie, ale może…?

Próbowałem kropelką, ale niezbyt to wychodzi ;/

Ten zatrzask na zdjęciach wygląda całkiem ok.

Chodzi o tą brązową zapadkę?

To jest tylko przykładowe zdjęcie, które dodałem byście widzieli o co mi chodzi. Zaraz wrzucę mój zatrzask :wink: