Złe chłodzenie karty

mam taki porblem:

mam juz od sporego czasu GeForca 7600gs gigabyte 256MB

no i kupiłem sobie nową pastę termo przewodzącą, żeby sobie na nowo chłodzono poprzyczepiać, i wpadłem na pomysł żeby prócz procesora wstawić na nowa pastę w karcie graficznej, ja tam mam pasywne chłodzenie… gdy oderwałem chłodzenie od karty trochę się przeraziłem, ta stara pasta była twarda i ciężko było mi ją zdrapać, nie wiedziałem za bardo jak taką twarda sie usuwa i czy w ogóle trzeba i postanowiłem poskrobać nożem… z miedzi zeszło… ale tragicznie porysowałem radiator, a na tym chipie od grafiki ten czip czarny tez nożyczkami pojechałem trochę ;/ ostro to Zje… za przeproszeniem, dałem nową warte tej pasty:

Arctic Cooling MX-2 - 4g

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ … ,1/#opinie

i teraz martwi mnie temperatura, poprzednio nie pamiętam już jaką miałem ale teraz mam takie coś po 10minutach pracy komputera bez żadnych gier :

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)

Stwierdzono otwieranie obudowy Tak

Temperatury

Procesor 44 °C (111 °F)

Procesor graficzny 66 °C (151 °F)

SAMSUNG SP1213C 30 °C (86 °F)

Wentylatory

Procesor 2411 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.31 V

+2.5 V 2.61 V

+3.3 V 3.25 V

+5 V 4.95 V

+12 V 11.78 V

VBAT baterii CMOS 3.26 V

W opisie tej pasty pisze Pasta MX2 uzyskuje swoje najlepsze właściwości po 150 godzinach pracy to może dlatego jeszcze tak dobrze nie chłodzi, czy po po prostu ta karta ma takie chłodzenie, lub coś po zwaliłem :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam

Ps: skoro już pisze temat to mam pytanie:

mam nową obudowę i tam mam maty wyciszające , dysk mam przyczepiony na sam dół żeby przedni wiatrak miał lepsze dojście do jednostki głównej ale czy t o nie będzie szkodzic, ;p on praktycznie już tyka tej maty bo jest aż tak nisko

skrobać nożem i nożyczkami rdzeń #-o ciesz się, że karta w ogóle działa

Z tego co wiem to pasta nie chłodzi (choć moge sie mylić) powoduje lepsze przewodzenie ciepła z procesora GPU do radiatora.

no serio, nie wiem co mi odbiło ;p troche speniałem jak w oóle oderwałem tą rdzeń karta działa bez problemów , jak odpalam grę o jakichś mocniejszych wymaganiach to pomimo ze mam 2 wiatraki po 120x120 to procek głosniej wyje :co: a chyba przy takich wiatrakach nie powinien , no nie wiem sam

@Mates nie mylisz się. Zarówno powierzchnia rdzenia chipu jak i powierzchnia stopy radiatora nie są idealnie równe/gładkie dlatego stosuje się pastę. Powinno jej być jedynie tyle aby zapewnić styk pomiędzy rdzeniem a radiatorem, zbyt duża ilość pasty może powodować gorsze przewodzenie ciepła…

nie wiem co sie dzieje ale po 30min grania w gta sa wiatrak od proca wyje jak najęty a temperatura:

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)

Stwierdzono otwieranie obudowy Tak

Temperatury

Procesor 44 °C (111 °F)

Procesor graficzny 72 °C (162 °F)

SAMSUNG SP1213C 29 °C (84 °F)

Wentylatory

Procesor 3668 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.28 V

+2.5 V 2.61 V

+3.3 V 3.25 V

+5 V 4.95 V

+12 V 11.65 V

VBAT baterii CMOS 3.26 V

a radiator na pewno dobrze założyłeś?

wiatraki wyją bo temp. jest duża

no na pewno dobrze, nie wiem tylko jak jest z ta kartą graficzną, moze tam sie grzeje, bo tylko wiatrak od cpu wyje głośno,

pytam po prostu czy ta temperatura która podałem, jest własciwa, i majac dwa wielkie wiatraki 120x120 czemu wiatrak pcu wyje mega ;p czy to ma związek z nową pastą która jeszce się nieprzystosowała?

Może tak jak wspomniał witek-pl dałeś jej za dużo. A wydaje mi się że temp karty jest za wysoka.

66*C to wg mnie zdecydowanie za dużo (przy chłodzeniu aktywnym), powinieneś mieć w granicach 40-45*C

i nie wydaje mi się, żeby taka temp. była spowodowana złym nałożeniem pasty

naprawdę nie pamiętasz jakie były temp. przed zmianą pasty?

mi sie wydaje ze temp karty graficznej to ok 60-70 bo kiedys taki licznik miałem w panelu nvidi , i pamietma ze tam było cos koło tego własnie, oólnie nie ma zadnych przycinek w grze cyz cos no ale, wiatrak od proca ostro daje jak gram w gta, a dziwie sie bo mam dwa wielkie wiatraki które własnie powinny mocniej dmuchac jak sie bedzie robic goraco, a mocno dmucha proc

moze po prostu sa xle skonfigurowane czy cos, wczesniej miałem zwykły wentyl na obuowie i go przyczepiałem do płty, pewnego razu zresetowałem bios i od tamtej pory wentyl zaczoł ostro się drzeć, wiec odpiołem go , miałem otwartą obudowę, no i cpu wtedy miał powody do wycia, ale go nie katowałem i nie grałem w nic bo wiediząłem ze zacnize wyc, a teraz mam dwa wielkie wiatraki które powinny włąśnie działać tak zeby cpu sie nie przegrzewał, a tymczasem cpu wyje a tamte tylko się kreća, moze źle cos skonfigurowałem cyz cos:(

PS:

nie wiem jakis program czy cos zeby sprawdzic jak te wiatraki pracują, bo wtpie naprawde zeby wiatrak od proca zacyznał tak wyć przy gta,

mysle ze mam cos źle skonfigurowane

obudowa to nzxt hush dwa 120x120 wiatraki podłączane do zasiłki

one powinny mocniej dłuchac jak bedzie sięprzegrzewać a nie proc