Złe chłodzenie komputera

(Songoku Ssj4) #1

Witam!

mam 3 wiatraki, jeden od procka (intel pentium 4 3.00gh) i 2 w obudowie podłączane do zasilacza(120x120)

Uważam ze dwa wiatraki w obudowie tak jak by nie działały(nie pełniły swojej funkcji)

bo obojętnie w co gram, nawet w ice towera, albo jakąś mocniejszą grę, to wiatrak od cpu zaczyna koszmarnie ,,wyć'' i przegrzewać się

a dwa wiatraki w obudowie nic, jak chodzą tak chodzą, stale tą samą prędkością:frowning:

kiedyś miałem taki problem w starej obudowie, zresetowałem bios i wiatrak z obudowy(jakiś mniejszy) zaczął głośno chodzić) wiec go odczepiłem , to jak go odczepiłem to wtedy wiatrak od cpu wył głośno jak w coś grałem, teraz zmieniając obudowę i dodając dwa wiatraki duże, myślałem ze problem zniknie, a tymczasem jest tak samo, tylko tyle ze chodzą 2 dodatkowe wiatraki.

wycie tego procesora jest bardzo uciążliwe;/ na dłuższą metę nie wypali ;(

tutaj temperatura z everesta:

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)

Stwierdzono otwieranie obudowy Tak

Temperatury

Procesor 42 °C (108 °F)

Procesor graficzny 67 °C (153 °F)

SAMSUNG SP1213C 30 °C (86 °F)

Wentylatory

Procesor 2411 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.31 V

+2.5 V 2.61 V

+3.3 V 3.25 V

+5 V 4.95 V

+12 V 11.78 V

VBAT baterii CMOS 3.25 V

a tutaj screen z speedfan:

beztytuumt4.jpg

akurat tutaj dane z programów są podane gdy nie korzysta sie z gry.

Za pomoc bardzo dziękuję

Pozdrawiam

(Longhorn2009) #2

W takim wypadku nie dużo da się zrobić. Pentium 4 to "grzejniki" i nawet naj... chłodzenie ich nie ostudzi.

Sprawdź czy komputer ma odpowiednią wentylację, czyli czy nie stoi przy kaloryferze, za blisko ściany itp. A najlepiej to zmień tego P4 na Core 2 Duo i po problemie z głośnością, nagrzewaniem się i słabą wydajnością...

(Mateusz 931) #3

Ja mam na P4 w idle ponad 50* a stresie do 70*

(Songoku Ssj4) #4

acha rozumiem:) wymiana procka wszystko załatwi:) tylko ze... wczesniej tego problemu nie mniałem :frowning: jestem pewny ze grajac w gta czy cos , komp tak strasznie nie ,,wył''

(Seba86mu) #5

wsm , może czas pomyśleć nad zmianą coolera na procesor, bądź samego wentylatora ? Jakie obecnie posiadasz chłodzenie na procesorze ?

Gdzie rozmieszczone są wentylatory z obudowy ? W którą stronę który dmucha ?

(Dawid Dzidzi) #6

zmień na pentium dc e2160 :slight_smile:

(Songoku Ssj4) #7

no nad kupnem samego wiatraka, to myślałem tylko nie wiem czy sie da samego wiatraka kupić do chłodzenia od procka... ja to mam takę standardowe jakieś seryjne badziewne chłodzenie od intela ... jeśli chodzi o rozmieszczenie wiatraków na tyle , na przodzie, na procku:)

mam obudowe nzxt husha jak cos :stuck_out_tongue:

(Kpc21) #8

ale w którą stronę dmuchają ??