Złe chłodzenie komputera

Witam!

mam 3 wiatraki, jeden od procka (intel pentium 4 3.00gh) i 2 w obudowie podłączane do zasilacza(120x120)

Uważam ze dwa wiatraki w obudowie tak jak by nie działały(nie pełniły swojej funkcji)

bo obojętnie w co gram, nawet w ice towera, albo jakąś mocniejszą grę, to wiatrak od cpu zaczyna koszmarnie ,wyć’’ i przegrzewać się

a dwa wiatraki w obudowie nic, jak chodzą tak chodzą, stale tą samą prędkością:(

kiedyś miałem taki problem w starej obudowie, zresetowałem bios i wiatrak z obudowy(jakiś mniejszy) zaczął głośno chodzić) wiec go odczepiłem , to jak go odczepiłem to wtedy wiatrak od cpu wył głośno jak w coś grałem, teraz zmieniając obudowę i dodając dwa wiatraki duże, myślałem ze problem zniknie, a tymczasem jest tak samo, tylko tyle ze chodzą 2 dodatkowe wiatraki.

wycie tego procesora jest bardzo uciążliwe;/ na dłuższą metę nie wypali ;(

tutaj temperatura z everesta:

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)

Stwierdzono otwieranie obudowy Tak

Temperatury

Procesor 42 °C (108 °F)

Procesor graficzny 67 °C (153 °F)

SAMSUNG SP1213C 30 °C (86 °F)

Wentylatory

Procesor 2411 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.31 V

+2.5 V 2.61 V

+3.3 V 3.25 V

+5 V 4.95 V

+12 V 11.78 V

VBAT baterii CMOS 3.25 V

a tutaj screen z speedfan:

beztytuumt4.jpg

akurat tutaj dane z programów są podane gdy nie korzysta sie z gry.

Za pomoc bardzo dziękuję

Pozdrawiam

W takim wypadku nie dużo da się zrobić. Pentium 4 to “grzejniki” i nawet naj… chłodzenie ich nie ostudzi.

Sprawdź czy komputer ma odpowiednią wentylację, czyli czy nie stoi przy kaloryferze, za blisko ściany itp. A najlepiej to zmień tego P4 na Core 2 Duo i po problemie z głośnością, nagrzewaniem się i słabą wydajnością…

Ja mam na P4 w idle ponad 50* a stresie do 70*

acha rozumiem:) wymiana procka wszystko załatwi:) tylko ze… wczesniej tego problemu nie mniałem :frowning: jestem pewny ze grajac w gta czy cos , komp tak strasznie nie ,wył’’

wsm , może czas pomyśleć nad zmianą coolera na procesor, bądź samego wentylatora ? Jakie obecnie posiadasz chłodzenie na procesorze ?

Gdzie rozmieszczone są wentylatory z obudowy ? W którą stronę który dmucha ?

zmień na pentium dc e2160 :slight_smile:

no nad kupnem samego wiatraka, to myślałem tylko nie wiem czy sie da samego wiatraka kupić do chłodzenia od procka… ja to mam takę standardowe jakieś seryjne badziewne chłodzenie od intela … jeśli chodzi o rozmieszczenie wiatraków na tyle , na przodzie, na procku:)

mam obudowe nzxt husha jak cos :stuck_out_tongue:

ale w którą stronę dmuchają ??