Źle chodzą filmy

Cześć !

Mam problem z winampem. Muzyka gra, ale nie mogę obejrzeć filmu. Jak puszczam film to leci obraz do góry nogami, albo w ogóle nie ma obrazu. Pytanie : jakie programy trzeba zainstalować, żeby filmy chodziły na winampie albo allplayerze ?

Napisz jeszcze w jakim formacie jest nagrany ten film.

Najprawdopodobniej program, który musisz zainstalować to odpowiednie kodeki multimedialne. Być może inni mają odmienne doświadczenia ale mi osobiście nigdy nie zdarzyło się, żeby po zainstalowaniu odpowiednich kodeków znalazł by się jakikolwiek program, który by nie odtwarzał filmu poprawnie. Przede wszystkim mam na myśli Windows Media Player, Nero Player, Sub Edit, Allplayer, Winamp, BestPlayer, JetAudio.

Kodeki, które Ci polecam to:

K-Lite Codec Pack Full

Co do odwrotności obrazu to sprawdź w opcjach w zakładce Wideo czy nie masz przypadkiem zaznaczonej opcji: “odwróć wideo w pionie”.

Tak jak napisał Starchris , dobre kodeki to podstawa.

Ja osobiście mam pobrane dla ALLPlayera kodeki z jego usługi LiveUpdate (dodatkowo przed pobieraniem w zaawansowanych opcjach zaznaczam sobie opcję rejestrowania kodeków w systemie aby mogły z nich korzystać inne programy jak np. Windows Media Player) i nie zdarzyło mi się abym nie mógł odtworzyć jakiegoś filmu (zarówno w ALLPlayerze jak i na WMP).

Ewentualnie można używać też zewnętrznej paczki kodeków jak K-Lite z tym że osobiście uważam że wersja K-Lite Mega Codec Pack jest lepsza bo zawiera więcej kodeków.

Możesz też zmienić odtwarzacz na np. PotPlayera - natywnie otwiera prawie wszystko.

Dziękuję za pomoc. Teraz chodzą dobrze.