Źle dobrany szablon, marginesy, i jak mam to poprawić?

Witam. Na swojej witrynie, miałem kilka problemów i nie mam zielonego pojęcia jak je rozwiązać.

  1. Zawijanie jest złe. Nanoszą na siebie szablony.

  2. Jak zrobić żeby tekst zawijał się na końcu, a nie w środku?

Oto strona oryginalna: http://informatykaplus.cba.pl/

Sorce code: http://www.mediafire.com/?7772rzqtlva8ve4

Nie używaj takich gniotów, bo widzisz jak to działa, same zdjęcia :o . Chcesz tworzyć stronę to się naucz języka, albo skorzystaj z jakiegoś gotowego motywu i WP.

WP - czyli Wordpress: www.pl.wordpress.org

To kompletny silnik do tworzenia blogów i stron, popularny - dzięki czemu w Internecie można znaleźć mnóstwo szablonów. Do wyboru, do koloru.

A jeszcze prościej będzie, jeśli założysz konto na www.wordpress.com - tam masz darmowe miejsce na serwerze (bez reklam, jeśli dobrze pamiętam) i od razu zainstalowanego Wordpressa. Spokojnie wystarczy, żeby prowadzić stronę w takiej formie, jaką zaprezentowałeś.

Możesz też spróbować bardziej rozbudowanego silnika, który daje też większe możliwości (można budować na nim zarówno proste strony, jak i rozbudowane portale), czyli Joomla: www.jooomla.pl. Moim zdaniem jednak nie będzie Ci to potrzebne.

W CSS usuń wartość width z deklaracji #imCel0_01

Pytanie - o jakiej większej rozbudowie i możliwościach piszesz? Ciekaw jestem, co takiego w joomalu zrobisz, czego nie zrobisz w wp?

Może nie jestem specjalistą, ale gdybym zamierzał robić jakiś mini-portal z forum dyskusyjnym i innymi bajerami, to nie wybrałbym Wordpressa. Pewno, że można, jeśli tylko się chce, przy dobrych chęciach wszystko się da. Tylko czy to ma sens? Podejrzewam, że Joomla i inne CMS-y są do lepiej do tego przystosowane. A piszę to jako nieideologiczny miłośnik silnika Wordpress. :slight_smile:

I poważnie, nie uważam, żeby to był jakiś wart szczególnego zaangażowania powód do dyskusji. To tylko moja opinia, z którą nie trzeba się zgadzać. I gdybym miał jeszcze raz doradzić Narzewowi, to znów na pierwszym miejscu wskazałbym Wordpress.

Dla podstawowych zastosowań też poleciłbym Wordpress’a. Wg mnie jest prostszy i bardziej intuicyjny w obsłudze dla większości użytkowników. Widzę to wśród moich klientów, lepiej sobie radzą z nim niż Jooml’ą

Powiem tyle, że źle podejrzewasz, bo jest dokładnie odwrotnie. :smiley:

Nie zamierzam kruszyć o to kopii, bo to raczej kwestia indywidualnych opinii, niż jakiejś życiowej prawdy.

Da się pewnie zrobić serwis ze społecznością, sklepem internetowym itp. na Wordpressie, nie wątpię, że się da. Wątpię w sens takich działań; chyba że ktoś jest specem od Wordpressa i boi się wejść w CMS.

Niech każdy używa tego co chce i jak chce; w końcu oba projekty mają otwarte źródła :wink:

@filozof, z całym szacunkiem …ale to brzmi jak opinia typowego “klikacza” dla którego jeżeli nie istnieje gotowiec lub nie potrafi go znaleźć - znaczy nie da się. :stuck_out_tongue:

Ja chyba mam uczulenie na takie filozofowanie.

Szczerze, to mi to lata czy ktoś używa joomala, wp czy drupcia - co nie znaczy że muszę łykać takie bzdety na ich temat.

Ależ ja właśnie wychodzę z takiego założenia, o którym mówisz. Weź pod uwagę, kto założył ten wątek.

Inna rzecz, że napisałem, że “na pewno się da”, a reszta jest moją subiektywną opinią na temat tego, co ja bym zrobił. Czy napisałem coś, co można zakwalifikować jako fakt, a z czym byś się nie zgodził?

Niby Ci lata, ale zmusiło Cię to do określenia mnie “typowym klikaczem”, a to nie jest szczyt argumentacji. :wink: Mnie też nie robi różnicy, kto czego używa, ale to chyba logiczne. Zaznaczyłem już wcześniej, że nie jestem specjalistą, a opieram się jedynie na własnych doświadczeniach - i o nich piszę. Nikt nie przedstawił argumentów przeciw moim opiniom, usłyszałem jedynie, że się nie znam i że się mylę. Choć może nawet lepiej, bo byłoby to nie na temat.

Bo widzisz, tu nie ma co przedstawiać kontrargumentów. To Ty stwierdziłeś, że WP jest ubogi i mniej wszechstronny w porównaniu do nieporównanie bardziej zaawansowanej joomla w której zrobisz praktycznie wszystko od prostego bloga po sklep etc.

Nie podałeś żadnych argumentów na poparcie tej swojej teorii …a oczekujesz konkretnych kontrargumentów?

Może wyjaśnij w czym ta twoja wyższość się przejawia, to doczekasz się bardziej konkretnej odpowiedzi.

Jeżeli zaś operujemy ogólnikami typu

To można odpowiedzieć tylko - bzdura.

WP i joomla to systemy z największym zapleczem wtyczek i szablonów, z dużym wsparciem i aktywną społecznością.

Masz bogaty wybór tak wśród darmowych jak i komercyjnych rozwiązań …trzeba tylko trochę poszukać.

Przy czym wp jest bardziej przyjazny użytkownikowi - tak jeżeli chodzi o administrację jak i w kwestiach modyfikacji.

-Dzięki temu też jest tak bardzo popularny.

Jakiego byś cms’a nie użył, w każdym jesteś ograniczony dostępnymi szablonami i wtyczkami. Jeżeli Ci nie odpowiadają lub nie wystarczają, musisz je sobie dostosować/napisać nowe lub zintegrować jakieś zewnętrzne rozwiązanie - np. integrujesz sobie forum phpbb, vbulletin, sklep pretashop etc.

Jeżeli teraz twierdzisz, ze system X jest bardziej zaawansowany i lepiej się nadaje do modyfikacji niż Y, to wypadało by mieć jakieś doświadczenie z oboma. Ty zaś tylko “przypuszczasz”.

…patrz też post @slepciu …powie ci to każdy, kto realnie się zetknął z omawianymi.

Widzę spodobać Ci się “typowy klikacz” :slight_smile: Nie wiem jednak czy czaisz sens. Bo równie dobrze można by stwierdzić, że najlepszy i najbardziej zaawansowany jest fusion, bo ma układ typowo portalowy i mi się podoba (a nie chcę lub nie potrafię innego cms’a sobie dostosować).

Rozumiem klikaczy, rozumiem różne upodobania i przyzwyczajenia.

Czepiłem się jedynie tego nie popartego żadnymi argumentami jednoznacznego stwierdzenia wyższości J nad W, najzwyczajniej mnie tym zaintrygowałeś.

Brniemy już w sporego OTa.

Dla autora wpisu bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie WP. (choć starczył by pewnie nawet jakiś simplecms)

Jeśli dalej brnąć w tego offtopa, to jeśli już mówić o dopisywaniu własnego kodu. To i z phpbb, chodź jest pod forum zrobisz wielki portal z sklepem internetowym, ogromną ilością blogów etc :))

Wg mnie nie ma sensu porównywać cms. To jak z antywirami / systemami. Każdy woli co innego :))

Nigdzie nie napisałem o jakiejkolwiek wyższości jednego nad drugim ani że WP jest o coś uboższy. Zupełnie nie to miałem na myśli! Raczej to, że oba narzędzia, choć są wykorzystywane zamiennie, są jednak czymś innym. Inna rzecz, jak obecnie ewoluują, również dzięki wtyczkom i rozszerzeniom.

Nie zamierzam się z Tobą spierać - Twoje doświadczenie mówi Ci, że WP rewelacyjnie nadaje się do takich zastosowań, to przecież nie będę Ci mówić, że tak nie jest. Sam preferuję WP jako coś o niebo wygodniejszego, ale też sposób, w jaki go wykorzystuję, jest inny niż ten, o którym mówimy, prowadzę dość nieskomplikowaną stronę.

I chociaż bardzo lubię Wordpressa, nie zawaham się użyć stwierdzenia, że są takie sytuacje, gdy może lepiej użyć czegoś innego. Że nie zawsze musi być najlepszym wyborem. Tylko tyle. Nie ma w tym oceny wyższości czy niższości czegokolwiek. Widocznie nie dość jasno się wyrażam. :wink:

Pozdrawiam!

Dzięki.