-->Źle dopasowana Vista do sprzętu<--

witam,

mam do Was pytanie . czy mógłby ktoś doradzić co mogę zrobić : mojego chłopaka brat (który kompletnie się na tym nie zna) kupił mu laptopa

coś takiego : http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/tf … 320gb.aspx

i dostał do niego vista home premium a sprawdzałam na necie i wymagania co do tego to 2.53 GHz procek gdzie tu jest 1.6 :frowning:

filmy się tną gry tak samo. nie wiem kto mógł coś takiego sprzedać ??

myślałam żeby przejść się do tego sklepu (jest jeszcze gwarancja) i zapytać dlaczego tak a nie inaczej?

czy jest możliwość ze ci którzy to zrobili będą musieli wymienić system bez żadnych opłat (bo to jest nieodpowiednie dobranie oprogramowania do sprzętu)

doradźcie jeśli macie jakieś doświadczenia…

z góry dzięki za Wasze odpowiedzi ,

pozdrawiam :slight_smile:

Mam Vistę na laptopie o słabszych parametrach i wszystko chodzi bez problemu.

Jakie kodeki są tam zainstalowane?

Jakie gry? Bo karta graficzna która jest w tym sprzęcie do najwydajniejszych nie należy, więc trochę bardziej wymagające gry będą się cięły niezależnie od tego jaki system będzie tam zainstalowany.

Nie ma szans. To producent dobrał taki system do sprzętu, a że Visty nie dają już od około roku, to podejrzewam że był to jakiś leżak magazynowy.


EDIT

Poprawiam się. Nie zwróciłem uwagi że to jednordzeniowy procesor. Mój jest dwurdzeniowy, więc Vista chodzi na nim lepiej.

Uwzględniając powyższe, wg mnie na takim procesorze Vista to pomyłka. Ale i tak nie jesteś w stanie nic z tym zrobić.

Wiesz co minimalne wymagania Visty to procek 800 mHz :slight_smile:

ja mam na 2.2 ghz jedno rdzeniowy i dobrze chodzi :slight_smile:

niedługo wymienię na 2 rdzeniowego 1.6 i też będzie dobrze chodzić może nawet lepiej bo są 2 rdzenie :slight_smile:

Nie wiem z skąd ty wzięłaś te 2.53 ghz

tu ci podam wymagania :slight_smile:

Jak podaje Microsoft minimalne wymagania dla komputera aby można było na nim uruchomić Windows Vista to:

Procesor : 800MHz 32 lub 64 bitowy

Pamięć RAM : 512MB

Karta Graficzna : SVGA 800x600

Dysk Twardy : 20GB

Wolne miejsce na dysku : 15GB

Inne : CD-ROM

Windows Vista Premium Ready PC czyli komputer przeznaczony dla Visty powinien posiadać przynajmniej:

Procesor : 1GHz 32 lub 64 bitowy

Pamięć RAM : 1GB

Karta Graficzna : SVGA 800x600 z supportem dla DirectX 9, driverem WDDM, 128MB pamięci graficznej, Pixel Shader 2.0 32bity na piksel

Dysk Twardy : 40GB

Wolne miejsce na dysku : 15GB

Inne : DVD-ROM, Audio, Internet

Gry się tną bo jest słaba karta graficzna :stuck_out_tongue:

która prawie nie nadaje się go gier

tylko będą dobrze chodzić takie gry jak gta2,3 takie starsze :stuck_out_tongue:

Spróbuj zaktualizować sterowniki karty graficznej pobierz ze strony ati (do Radeona X1250) może wtedy gry będą się mniej ciąć

Nikt ci nie wymieni systemu,obecnie jak ktoś kupuje laptopa to już dostaje Windows 7

a filmy może temu się tną bo nie masz kodeków najlepiej pobierz pakiet k-lite mega codepack ma odtwarzacz itp.

A sprawdź jakie masz dodatki do Visty Sp1,Sp2 czy w ogóle bez

jeśli nie masz żadnego to zainstaluj wpierw sp1 potem sp2

i system przyspieszy

a jak sp1 to trzeba zainstalować sp2

Powiem tyle Vista bez service Packów to straszny mol.

Możesz je pobrać z Windows update

Myślę że pomogłem :slight_smile:

dzięki za odpowiedzi

spróbuje zrobić tak jak radzicie …

jeśli dalej będzie coś nie tak

to znowu tu zawitam :slight_smile:

Ja na twoim miejscu pierwsze co bym zrobił to usunięcie wgranego systemu bo zawiera tonę śmieci.

Dokładnie tak jak pisze RMK_99: to w większości wypadków nie wina systemu a programów doinstalowanych przez producenta, które sprytnie rezydują sobie w tle pochłaniając cenne zasoby komputera. Nawet jednordzeniowy “współczesny” procesor powinien bez problemu Vistę obsłużyć, jednak w porównaniu do Windows 7 wciąż wypada ona nieco gorzej. Czyli: odinstalowujemy zbędne śmieci, instalujemy kodeki, nowe sterowniki; opcjonalnie reinstalacja systemu.

Ja mam jednordzeniowy i 2gb ramu na laptopie i kartę graficzną zintegrowaną i dobrze śmiga :slight_smile:

tylko że ja nie mam zainstalowanych śmieci :slight_smile:

z chęcia zainstalowałabym coś innego ale nie bardzo wiem jak ponieważ tu nie ma cd rom a z pen drive’a jak chce zainstalować np xp to wyświetla ze nie ma żadnego systemu na nim przegladałam wiele różnych forum ale nie znalazłam nic co by mi pomogło.

może jednak wystarczy oddać na gwarancję niech oni to załatwią… :wink:

A możesz sprecyzować, co mieliby niby załatwić?

no nie wiem pomyślałam o tym żeby im powiedzieć że się tnie i zamula a nie ma w nim zbyt wielu programów bo on przede wszystkim jest do neta no może trochę muzyki czy filmów … wiadomo jakieś zdjęcia…

nawet jak się ogląda filmy to się tną kodeki są service pack 2 (jak zalecali wyżej) wszystkie niezbędne sterowniki i co? :? :cry: