Źle drukujący Brother DCP-135C

Problem jest trochę nietypowy i dotyczy tuszy. Otóż, z nieznanego powodu, drukarka zamiast żółtego tuszu drukuje niebieski. Oczywiście żółty tusz siedzi tam, gdzie powinien, niebieski tak samo. Sprawdziłem pojemnik i jest w nim żółty kolor. Czy może to wynikać z tego, że przez jakiś czas zamiast niego był drugi niebieski?

witam

możliwe że wystarczy jedynie wyczyścić tusze za pomocą takowej funkcji w drukarce bo jeszcze zalega stary stary tusz, ale możliwe że jest większy problem w postaci zaschnięcia tuszu na głowicy zwłaszcza w momencie gdy był to tusz nieoryginalny i przez dłuższy czas drukarka była nieużywana. Sprawdź w teście drukowania jak się sprawa ma. Jeśli chodzi o czyszczenie głowicy musisz poczytać po forach. pozdo :slight_smile:

moja rada, to utworzyć w jakimś programi (nawet w wordzie) puże prostokąty w kolorach które szwankują i wydrukować.

(do wydrukowania dużej powierzchni drukarka pobierze więcej tuszu i jeżeli były wcześniej pomieszane kolory, to tusz z przewodów zostanie zastąpiony nowym z kartridży)

Opcji czyszczenia używałem kilka razy, ale bez skutku. Ale przed chwilą zrobiłem to kolejny raz i żółty już się przebił. Szkoda, że poszło nieco tuszu.