Źle działające wej.\wyj. na słuchawki i mic

Witam.wymieniono mi płytę główną i teraz próbuje podpiąć słuchawki i mic.,ale robi się jakaś dyskoteka.Mikrofon nie działa w żadnym gnieździe i nie wykrywa go komputer. słuchawki jak wepnę to idą ,ale razem z głośnikami oraz są nie wykryte, a jak wyjmę JACK’a to pokazuje ,że coś wykryło w którymś wejściu. Pokazuje przez chwilę ,że coś jest wpięte do wejścia, a tam w żadnym nic nie ma. Co to może być? Pozdrawiam.

Napisz jaką ,masz karte dźwiękową , jeżeli nie masz pewności to sprawdź z pomocą http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +4.60.1500

Sprawdź też w menadżerze urządzeń czy nie masz nic na żółto ( !!

Mam kartę dźwiękową : Realtek HD Audio Output , a w menażeże w zakładce inne urządzenia są dwa żółte pytajniki z wykrzyknikami : Inne urządzenia typu mostek PCI , Kontrorel magistrali zarządzania systemem .

To co masz ?? to aktualizuj sterownik , daj zalecane a jeżeli nic nie znajdzie to spróbuj z płyty Windows > wybierasz (w kreatorze) zaawansowane i zaznacz “uwzględnij lokalizacje CD”

  • nie wiem czy w tej wersji realteka to wystąpuje ale sprubuj też start > uruchom > (u mnie jest) C:\Program Files\Realtek AC97\SoundMan.exe - w trayu pojawia się ikona sound effect i po otwarciu > Jack Sensing przypisujesz kolory wyjść/wejść do poszczegulnych urządzeń

guflasek , przeinstaluj sterowniki do płyty głównej.

guflasek , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif