Zle działający mikrofon - nie wykrywa dzwięku

na wstepie chciałbym przeprosić jeśli nie ten dział.

otóż mam taki problem: nie działa mi mikrofon, poprostu nie wykrywa mi dźwięków z zewnątrz, ale jako tako wykrywa muzyke itp (moge wyłączyć glosniki itp) czyli ze mikrofon robi za głośnik dla tych, z którymi rozmawiam na skype.

szukałem juz na google, ale nic nie pomoglo. przeinstalowałem nawet sterowniki do karty dzwiekowej. włączyłem mikrofon w głosnosci

glosnosc mikrofonu mam na maxa.

tylko zastanawia mnie dlaczego mam wyciszone tony niskie i wyoskie mikrofonu (mam je najciszej jak sie da) i nie moge ich przesunąć. czy to może być źródłem problemu ?

prosze o pomoc

ps. wesolego nowego :slight_smile:

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

dodam jeszcze, że to musi być coś w komputerze, bo podłączyłem mikrofon od innych słuchawek i jest to samo .

prosze o pomoc. :frowning:

A masz włączony mikrofon w ustawieniach dźwiękowych, zakładka: nagrywanie?

Musisz zaznaczyć ten mały kwadracik przy ustawieniach mikrofonu i wtedy może da się

suwakami przesuwać.

włączyłem wszystko co było związane z mikrofonem i co udało mi sie znalezc na google

ale żadnego kwadracika z ‘włącz mikrofon’ nie widziałem.

poza tym ja moge mieć ściszone kompletnie słuchawki/glosniki. moge włączyc jakas muzyke w kompie to mikrofon bedzie wysyłał komuś na skype to co slychac w komputerze [muzyka, dzwiek przychodzacej wiadomosci gg itp, ale mnie nie]

http://burning-brushes.pl/imghost/uploa … 562b69.png czy to jest przyczyną?

W tym oknie co wysłałeś screen kliknij na górze po lewej stronie: Opcje

Potem: Właściwości i kliknąć: nagrywanie dźwięku i tam w opcjach zaznacz kwadracik: mikrofon

A w tych opcjach co pokazałeś przy mikrofonie zaznacz ten kwadracik: wycisz mikrofon.

f07c93f51945d6c0m.jpg

84a38b20c51c1a0fm.jpg

a podłączyłeś mikrofon do różowego(czerwonego) wejścia w komputerze?

używasz głośników czy słuchawek?

przerpaszam, że odkopuje temat, ale ostatnio pochłonęła mnie szkoła i nie było okazji się odezwać.

mikrofon podłączyłem do rózowego wejscia z boku komputera, nie działa, z tyłu również jest rózowe wejscie ale wszystko jest dalej tak samo jak przy bocznym. przed formatem komputera używałem tego bocznego wejscia na mikrofon i było ok.

czy używam głosników czy słuchawek? generalnie tego i tego, ale częsciej używam słuchawek, do których jest przyczepiony mikrofon.

z góry dzieki za pomoc

edit:// Ryszard65. niestety u mnie nie znalazłem czegoś takiego jak mikrofon, włączyłem wszystkie te ‘zakładki do zmieniania glosnosci’ i mam tylko cos takiego

Front In Pink, Glosnosc mikrofonu, glosnosc cd, pc beep. wszystko jest włączone i podgłosnione na full (tylko front in pink nie jest na full, bo wtedy trzeszczą mi glośniki/słuchawki)

w oknie głośność główna kliknij opcje->właściwości i zaznacz mikrofon lub zrób tak w oknie regulacja nagrywania

Właśnie, tak jak pisze maciek03 ,

kliknij na “głośność” w nagrywanie dźwięku i tam

będziesz miał mikrofon i zaznacz go.

właśnie chodzi mi o to, że tam nie ma tego mikrofonu. wszystkie kolumny które da się wyciszyć, pobawić się suwakami są ujęte na screenie i w poście. gdybym miałbym tam coś takiego jak ‘Mikrofon’ to już dawno bym sam to rozkminił :stuck_out_tongue:

to już nie wiem, jak będę mieć czas może w weekend to sie jeszcze zastanowie nad twoim problemem

bump… proszę o pomoc

Dodane 25.01.2010 (Pn) 1:32

bump…