Źle działający touchpad

Zmieniłem w lapku pamięć ram i od tego czasu działa niepoprawnie touchpad nie odpowiada na podwójne dotknięcie ( nie otwiera w ten sposób programów, katalogów ) poza tym prawidłowo przesuwa wskaźnik po ekranie. Jak to naprawić ?

Jaki to laptop (producent, model) ?

Może przeinstaluj sterowniki do Touchpada.

Sprawdź w opcjach sterownika, czy zaznaczona jest emulacja kliku przy pacnięciu w gładzik (zwłaszcza, jeśli coś tam ruszałeś).

Odłącz laptop od prądu, wyjmij baterię na kilkadziesiąt sekund. Później złóż wszystko do kupy i powinno już działać - w ten sposób można rozwiązać problemy z touchpadem, czasem np. ciągle pracującym wentylatorem, czy zawieszonym modułem BT.

Pamięć trzeba zmieniac zgodnie z zaleceniami producenta. U mnie był cos takiego - reinstall windy pomoże, a przynajmniej powinien…

Tzn? W nocy, o północy, 13 dnia miesiąca, uprzednio jedząc grochówkę i szczaw na kolację? :slight_smile:

Hmm. A jak nową mysz albo klawiaturę zakupisz to też robisz “reinstall windy”? Bez przesady…

Nie to znaczy że trzeba kupować ram jaki zaleca producent.

Nie wiadomo na jaki ram kolega wsadził. A wymiana na złą często powoduje powikłania takie jak niesprawność niektórych komponentów laptopa. Dlatego producenci zalecają wymianę na swoje ramy.

wróciłem do starej pamięci i wszystko jest ok, choć teraz znowu pamięć mam o połowę mniejszą - istna paranoja.