Złe działanie portów usb, psują urządzenia

Hej

Mam problem z portami usb w komputerze. Początkowo nie wiedziałem, ze to przez to ale zepsuło mi się już pare urządzeń, więc to nie może być przypadek. Po kolei: jakiś miesiąc temu ni z tego ni z owego przestała mi działać karta sieciowa (na usb), oddałem do serwisu, wymienili i teraz jest ok. Jakiś czas temu kupiłem nowy telefon, załadował się ładowarką sieciową, jednak gdy chciałem go podpiąć do komputera wyświetliło się: nie rozpoznano urządzenia usb i rzeczywiście, port usb w telefonie przestał działać. Dzisiaj chciałem podpiąć pendrive’a i ten sam problem. Do tego pendrive zrobił się bardzo gorący i był taki jakby metaliczny zapach :smiley:

Co ważne: Do komputera podłączony jest na stałe dysk usb, mysz, oraz ta karta sieciowa co była wymieniana. Te urządzenia działają na różnych portach i niema z nimi problemu.

Czym to może być spowodowane? Jaka część komputera nie działa? I co można z tym zrobić?

Poniżej dane z Everesta ( o napięciach):

Pole	Wartość

Właściwości czujnika	

Typ czujnika	ITE IT8712F (ISA 290h)


Temperatury	

Płyta główna	33 °C (91 °F)

Aux	47 °C (117 °F)

Seagate ST3250410AS	34 °C (93 °F)


Wentylatory	

Procesor	8036 RPM


Wartości napięć	

Napięcie rdzenia procesora	1.42 V

+2.5 V	3.36 V

+5 V	5.03 V

+12 V	11.97 V

+5 V podczas wstrzymania pracy	5.00 V

VBAT baterii CMOS	3.23 V

Debug Info F	54 23 FF

Debug Info T	47 33 128

Debug Info V	59 D2 00 BB BB 00 00 (F7)

Płyta główna: ASUS M3N78 PRO

Zasilacz: Chieftec 450W (2 letni)

do tego GeForce 8800GS, AMD 2-rdzeniowy i 2GB RAM.

filipex3 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Proszę o pomoc.

Jeśli urządzenia padają po podłączeniu do portów USB na Front Panelu czyli na przedniej ścianie obudowy to najprawdopodobniej są źle podpięte do płyty głównej.

:roll:

USB z przedniej ściany obudowy w ogóle nie działały, bo nie były podpięte do płyty głównej :slight_smile: Chodzi o te 6 portów z tyłu. I nie wiadomo o który konkretnie chodzi bo próbowałem (mysz usb) pod różne podpinać i nie ma z nią problemów.

Dodane 26.10.2010 (Wt) 21:04

Odświeżam.