Złe kolory na monitorze!

Witam wszystkich !

Od już dawnego czasu przy włączaniu komputera na monitorze pojawiają się dziwne kolory. Np. Czerwony to Czarny, Niebieski to czasami fioletowy, Żółty i Zielony to to samo. Nie jest to wina karty graficznej bo wymieniałem ją na lepszą 2 razy (Aktualnie mam GTX 650 Ti). Ruszałem, dmuchałem, wypinałem i wpinałem, czyściłem kabel sygnałowy i nic to nie dawało. Czyściłem dokładnie komputer i wejścia od karty i przy monitorze. Znajomy powiedział że może to być wirus na karcie graficznej. Przeskanowałem cały komputer (2 godz. trwało) i znalazło tylko 2 pliki, jakaś instalacja do gry i plik z muzyką. Usunąłem to i nic się nie zmieniło. Czasami jak włączam komputer to te kolory na jakiś czas się robią normalne a potem znów się psują. Chciałem jeszcze dodać że gdy włączam menu monitora (tymi przyciskami co sa na monitorze) to kolory na tym menu są idealne, na pulpicie już zepsute i złe. PROSZĘ O POMOC ! :frowning:

Hej,

:arrow: Jakim złączem łączysz kartę graficzną i monitor?

:arrow: Sprawdzałeś monitor na innym komputerze?

:arrow: Wymieniałeś kabel i dociskałeś go do portów?

Pozdrawiam,

Dimatheus

:arrow: Chyba D-SUB (VGA) Monitor mam LCD

:arrow: Sprawdzałem na laptopie i też są złe.

:arrow: Nie wymieniałem i dociskałem go do portów, dmuchałem, czyściłem, wypinałem i wpinałem, nic to nie dało.

Hej,

Skoro problem pojawia się nie wielu komputerach, mamy do czynienia z uszkodzonym monitorem bądź przewodem. Jako że pisałeś, że go nie wymieniałeś, najlepiej to zrobić i sprawdzić, czy problem nadal występuje. Jeśli to możliwe, warto też sprawdzić połączenie na innych portach - DVI bądź HDMI, jeśli monitor w takie jest wyposażony.

Pozdrawiam,

Dimatheus