Złe napięcie RAM(BSOD)

Witam. Mam problem z BSOD. Jest to wina Ram’u. Pamięć RAM to Corsair Vengeance Pro Red DDR3, 2x4GB, 2400MHz. Napięcie Ram to 1.65V, ale na slotach od Pamięci pisze 1.5V. Nie wiem co mam zrobić,  podnieść napięcie czy je zmniejszyć.

 

konfiguracja:

procesor AMD A10 7860K 

płyta główna Płyta główna ASRock FM2A58+ BTC AMD A58

pamięć RAM  Corsair Vengeance Pro Red DDR3, 2x4GB, 2400MHz

zasilacz XFX TS 750W (80+ Gold, 4xPEG, 120mm, Single Rail)

windows 7 home premium 64 bit

  1. To napięcie jest zmierzone programem, czy podajesz wg specyfikacji?

  2. W BIOSie masz pamięć ustawioną na Auto czy “na ręku” ?

Jeżeli kość ramu jest na 1,65V a na płycie masz 1,5V to raczej podnieść, ale sprawdź jak masz ustawione w biosie

 

a z ciekawości… co to za BSOD?

 

Jeśli to jest napięcie zasilania pamięci, to takie ustaw w biosie, czyli 1.65 V i zapisz bios Save.

Remik Jaruga , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Moim zdaniem problem leży w taktowaniu standardowo kontroler pamięci obsługuje  2133, a 2400 po OC w Memory support list nie ma żadnej pamęci taktowanej na 2400, a są  o napięciu 1.65V  (2133) Dodatkowo nie do końca jasne jest określenie : “The APU memory controller these days supports up to DDR3-2133 and 2400 MHz with selected memory MHz memory speeds” 

Gdybyś dołączył zrzut z CPU-Z SPD, może nie trzeba by gdybać.

 

jest to blue screen of dead, czyli po prostu blu skrin. 

  1. Jest zmierzone programem.

2. Pmięć mam ustowiona na “auto” w biosie.

Tak wiem, tylko że na takim napięciu(1.65V)  mam BSOD (blue screen of dead)

 

W ogóle płyta nie obsługuje takich pamięci i mogą być niekompatybilne?

 

http://www.asrock.com/mb/AMD/FM2A58 Pro+/?cat=Memory

 

Trzeba sprawdzić przynajmniej na jednej innej zgodnie z wykazem do płyty.

ustawiłem napięcie oraz taktowanie pamięci na AUTO(1.65V i 1330MHz) i działa. Nie ma BSOD. A gybym chciał taktowanie 2400MHz to co musiałbym zrobić, podnieść napięcie, do ilu. Maksymalnie mogę do 1.69V. Ale z koliei gdy podniosę na 2400MHz I napiecię 1.69 mam BSOD. Co mogę z tym zrobić?

czyli mogę maksymalnie ustawić prędkość pamięci na 1866MHz? ale gdy kupowałem płytę główną na morele net było napisane,że obsługuje RAM o taktowaniu od 800MHz do 2400MHz

 

Nie sugeruj się tym, co napisano w sklepie - ważne co napisano w specyfikacji płyty.

 

Metoda prób i błędów bo, w/g instrukcji płyty masz max 1866, a kontroler Twojego CPU obsługuje pamięć do 2133 MHz, czyli raczej nie przekraczaj 1866 MHz dla pamięci i możesz ją spokojnie dowoltować do 1.69V jak będą problemy.

 

Edit:

 

Dodatkowo kontrolnie po całej operacji wypal na CD memtest86 i zrób ze 3 pełne przebiegi.

 

Plus wymagające gry dobrze przetestują stabilność.