Źle otwierające sie linki do plików rar

Witam ,

Mam problem z plikami rar . Stworzyłem tymczasową pseudo-stronke z której kumple mogą sciagnać potrzebne pliki , wszystkie popakowałem WinRAR’em , zrobiłem linki wszystko pieknie ładnie , ale do czasu.

Pierwszy link z dokumentem .doc - Dziala -> zciaga sie

Drugi link z dokumentem w excelu - Dziala ->zciaga sie

Trzeci i czwarty link z plikami jpg po kliknieciu daje taki smietnik na przegladarce:

Co sie dzieje? Linki sa identyczne we wszystkich 4 przypadkach (chodzi o podstawową skladnie) :frowning: Sprawa może jest prosta a ja o czyms nie wiem poprostu :frowning:

Nie wiem co nabroiłeś. Nie podałes nawet informacji o kodzie stronki. No ale cóż. Zawsze można kliknąć na link prawym przyciskiem myszy i dać opcję “zapisz plik docelowy” albo jakoś tak (w zależności od przeglądarki)

Poza tym, skoro rary ci ściąga bez porblemu, to możesz obrazki popakować. :wink:

Może to i takie półśrodki, ale powinny być skuteczne :smiley:

Dzieki za szybka odpowiedz , stronka jest w HTML a klikniecie na skrócie daje tylko to ze plik chce zapisac z rozszerzeniem .htm , pliki jpg sa tez wlasnie popakowane w pliki rar :frowning:

Podaj link do wersji on-line strony.

Spróbuj innej przeglądarki…

A co jeśli osoba wchodząca na stronę używa właśnie “felernej” przeglądarki? Ma zablokować dostęp do strony?

Być może trzeba będzie pogłówkować z nagłówkami, może wystarczy opróżnienie cache. No ale przede wszystkim, tak jak apelował _Puma_, przyda się adres.

http://www.tupal.neostrada.pl nie wiem co sie dzieje , czasami otworza sie i jest ok , a za chwile ten sam plik otwiera sie jak krew z nosa i pokazuja sie krzaki:/

Sprawdzałem pod FF 3 beta 5 chodzi, aż miło… pod IE 7 też.

A u mnie nie chodzi (Fx2, Fx3b5). Zauważyłem, że strona znajduje się na serwerze Neostrady. Z tego co pamiętam, to nie ma tu obsługi PHP, a IMO tylko w ten sposób (przez wysłanie odpowiednich nagłówków) można by rozwiązać ten problem. Zapewne serwer Neostrady wysyła zły content-type.

Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Jesli nikt nie wpadnie na lepszy pomysł, to proponuję po prostu zmienić serwer.

To może na chwilę niech wrzuci na yoyo.pl