(Złe?) Podkręcenie karty garficznej Gigabyte HD 4850

Witam,

Dziś podkręciłem karte graficzną HD 4850 w programie CCC od ATI, i wszystko było by dobrze gdyby nie to że po wzięciu ‘Zastosuj’ ekran zrobił się czarny i został sam kursor, co jakisz czas się pojawiało coś na ekranie, nie reagował kompletnie na ruchy myszki i dziwne kreski i paski sie pojawiały, i tak non-stop w kółko. :cry:

Proszę o szybką odpowiedź i z góry dzięki :cry:

Hej,

Kreski i paski mogą oznaczać uszkodzenie pamięci RAM na karcie graficznej.

:arrow: Podkręcałeś procesor czy pamięć na karcie?? Czy może i jedno, i drugie??

:arrow: Czy próbowałeś przywrócenia poprzednich ustawień grafiki?? Po restarcie to samo??

Pozdrawiam,

Dimatheus

:arrow: Podkręcałem 2 suwaki czyli to i to.

:arrow: Jest tak że jak zresetuje kompa to jest to samo, a poprzednich nie, bo nic nie dało się zrobić jedynie guzikiem wylączyć i awaryjny

Najpierw to trzeba trochę poczytać o podkręcaniu a dopiero potem za to się brać , nie podkręca się rdzenia i pamięci jednocześnie , a na pewno nie zastosowuje się podkręcenia zanim nie przetestuje się stabilności karty po danym podkręceniu.

No tak wyszlo, ale człowiek uczy się na błędach :frowning:

I da się coś z tym zrobić ? ? ?

:cry:

Masz dostęp do systemu z poziomu trybu awaryjnego ?

Tak, mam

Wejdź w Panel Sterownia -> Dodaj/Usuń programy i odinstaluj wszystkie oprogramowania związane z CCC , jeżeli poprosi o restart to go zrestartuj i jeżeli dalej nie naprawi to problemu to ponownie wejdź przez tryb awaryjny do systemu i tym razem w menedżerze urządzeń odinstaluj sterowniki do karty graficznej

Aaa… to ja już to robiłem i niby wszystko ok, na nowo wgrałem wszystkie stery i programy do karty, ale po uruchomienu CCC i zmienieniu prędkośći wiatraka na karcie, wziąłem ‘Zastosuj’ i wyszło to samo.

:arrow: Ogólnie to mi się wydaje że to wina CCC, ale nie wiem czy mam rację

Do jakiego stopnia obniżasz obroty wentylatora?

To znaczy przyśpieszałem do 65%, zawsze tak miałem ustawione :slight_smile:

Pewny jesteś że zastosowujesz zmiany tylko dotyczące prędkości wentylatora ?

Jak usunąłeś oprogramowanie CCC to przed ponownym zainstalowaniem usunąłeś oprócz tego ręcznie katalog który znajduje się w Program Files i jeszcze jak usuwałeś CCC to nie było przypadkiem pytania czy również chcesz usunąć jakiś już utworzony profil gdzie kliknąłeś na . ‘‘NIE’’ usuwaj?

To że zastosowuję zmiany do wentylatora (tylko) to jestem pewien, usuwałem ręcznie katalog, a CCC nic nie pytal o profile :frowning:

Ponownie wykonaj wszystko by przywrócić system i sprzęt do stabilności , lecz teraz nic nie ustawiaj z wentylatorem i uruchom Furmark’a (Test Stabilności) puść go na jakieś 10 minut i jeżeli nie pojawią się żadne problemy ze stabilnością i nie pojawią się artefakty to możesz być dobrej myśli że karta nie została uszkodzona , jednakże jak zobaczysz jakieś problemy zwłaszcza artefakty to anuluj od razu test naciskając klawisz ‘‘ESC’’

http://www.programosy.pl/program,furmark.html

A mogę wiedzieć co to artefakty??? :smiley:

jeśli chodzi o grafike to jestem zielony :stuck_out_tongue:

Ale 3DMark06 przeszedł cały do końca :smiley:

Jeżeli obraz w Furmarku nie będzie tak wyglądał http://www.softpedia.com/screenshots/FurMark_2.png i pojawią się jakieś zakrzywienia obrazu dziwne prostokąty , trójkąciki itp. , czarne i innego koloru lub będzie zanikał obraz to to będą właśnie artefakty.

I jak z wyświetlaniem grafiki w 3Dmarku na każdym etapie było poprawne?

No raczej tak, nie zauważyłem jakiś dziwnych klocków xD :smiley:

No to dobrze , teraz zrób test w Furmark’u, jak będzie wszystko dobrze to wyłącz kompa i idź spać :smiley: Jutro jak sprzęt będzie już wypoczęty spróbuj znowu z tymi ustawieniami wentyla. :slight_smile:

Tylko że jest problem, w Furmark’u jak biorę start to wyskakuje błąd i się wyłącza

Jaki to błąd ?

PS. Spróbuj jeszcze raz odinstalować to wszystko co pisaliśmy wcześniej , użyj http://www.programosy.pl/program,driver-cleaner.html i dopiero zacznij instalować wszystko na nowo i zobacz czy coś to pomogło i czy po tym zabiegu jest możliwość przestawienia tych obrotów.

EDIT:

Chyba się domyślam co to za błąd , musisz w Furmarku ustawić taką rozdzielczość jaką masz ustawioną w systemie i dopiero kliknij na START.