Złe rozpoznanie procesora

Witam! Mam problem z procesorem. Mam Sepmprona SDA2300dut3d i płytę główną ASUS A7N8X i bios czyta ten procesor jako bodajże Athlon 900. Szukałem w internecie i wiem że trzeba coś zmienić w BIOS’ie ale nie chce nic popsuć i wolę sam tego nie ruszać. Dołączam screen mojego bios’a z ustawieniami procesora: 567fbbd068ad.jpg.html

W moim BIOS’ie są ustawione w kolejności:

100 Mhz

Auto

9,5x

Optimal

Optimal

Auto

Auto

Optimal

4

2

2

2T

0,50%

Disabled

Auto

1,600V

64MB

Auto

Disabled

Disabled

2,6V

1,5V

Enabled

Enabled

Hmm ja tak miałem, tyle że procesor w ogóle nie był wykrywany. Też na płycie ASUSa. Konieczna była aktualizacja BIOSu - najpierw wejdź na stronę supportu ASUSa i sprawdź jaki jest najnowszy BIOS dla Twojej płyty głównej. Jego wersję sprawdzasz wchodząc do informacji w swoim BIOSie. W razie problemów pisz. Myślę że update BIOSu pomoże.

A nie ma jakiejś innej metody? Przeraża mnie wizja samodzielnego instalowania BIOS’u boję się że coś poknocę.

Niestety, z tego co czytam to w najnowszym dostępnym BIOS-ie dodali obsługę Sempronów :slight_smile:

Hmm. A mógłby ktoś podrzucić jakiś dobry poradnik do aktualizacji BIOS’u ? Szukałem w necie ale tyle tego jest i niektóre się różnią i boje się coś popsuć robiąc to źle :?

Edit: Ok postanowiłem zabrać się do aktualizacji ale teraz pozostaje problem doboru nowszego biosu. Przy starcie pisze v6.00PG a pod spodem ASUS A7N8X ACPI BIOS Rev 1010. I teraz nie wiem który bios ze strony producenta jest nowszy i odpowiedni dla mojej płyty głównej. aha i jeszcze jedno pytanie jeżeli chcę postawić na tym komputerze linuxa ale nie wykluczam w przyszłości powrotu do XP to mam brać BIOS do Linux’a czy XP ?

Dodane 22.11.2011 (Wt) 18:49

Chciałbym odświeżyć wątek gdyż niezwłocznie potrzebna mi odpowiedź na powyższe pytania.