Złe skutki po czyszczeniu rejestru

Czyściłem rejestr Reg Cleanerem. Po czyszczeniu patrzę na ikonki i taki widok:

10b28f131643c166.jpg

Teraz żaden program mi nie działa, pisze, żeby zobaczyć coś w opcjach folderów. Pomóżcie mi. :mrgreen:

to przywróć z kopii w RegCleanerze

Klikasz dwukrotnie na utworzony plik kopii ->pojawia się aplet edytora rejestru z zapytaniem, “czy na pewno chcesz dodać informacje z pliku do rejestru” -> potwierdzasz i kopia zostaje automatycznie przywrócona. Plik jest zapisany pewnie w folderze gdzie masz zainstalowany Regcleaner.

Można też tak:Mój komputer>Narzędzia>Opcje folderów>Typy plików>szukasz plików htm i html >zmień ikonę>wybierasz program do otwarcia,np.ff

Dobrze jest raz na jakiś czas zrobić kopię zapasową całego rejestru. Zwykle to bardzo duży plik - u mnie ma ponad 90MB. Do tego nie potrzeba żadnych narzędzi: wystarczy uruchom/regedit/plik/eksport/wszystko i zapisz.

A do czyszczenia rejestru polecam CCleaner, który bezpiecznie oczyszcza rejestr ze zbędnych wpisów.

Pozdrawiam :smiley:

Ale mi się nie chce uruchomić żadnen program. (psizę od kolegi) Więc jak mam przywrócić kopię?

Ściągnij i zainstaluj UnHookExec.inf (po ściągnięciu prawym na plik, wybierasz opcję “zainstaluj”) :slight_smile:

Jak naciskam prawym nie ma przycisku Zainstlauj, ale na kompie mojego kolegi, sprawnym jest ten przycisk. A jak nacisnę dwa razy to pszie, że nie kojarzy tego z żadnym programem.

użyj przywracania systemu - menu start>akcesoria>narzędzia

administracyjne>przywracanie systemu;

gdyby nie działało możesz spróbować z trybu awaryjnego z wierszem

polecenia - wpisz X:\windows\system32\restore\rstrui.exe

(x - partycja systemowa) - oczywiście, jesli miałeś włączone

przywracanie systemu(jest włączone domyślnie)

Pisze, że przywracanie systemu nie moze być wykonane.

Komenda jest nieprawidłowa.

Napisze jeszcze raz:

Wejdź do C:\Program Files\RegCleaner\Backups i tam klikasz dwukrotnie na utworzony plik kopii (z odpowiednia datą) ->pojawia się aplet edytora rejestru z zapytaniem, “czy na pewno chcesz dodać informacje z pliku do rejestru” -> potwierdzasz i kopia zostaje automatycznie przywrócona. Powinno być wszystko w porządku.

przemo198515 nie działa.

A czy reinstall Windowsa pomógłby?

na 100 % tak :wink:

ale po co ?

napewno jest jakieś inne wyjście

sposób przemo198515 musi działać na 100%

oczywiście jeśli problem jest spowodowany RegCleanerem

Wyskakuje błąd, że dany plik nie jest kojarzony z żadną aplikacją.

A może mi ktoś powiedzieć jak zrobić reinstall?

Spróbuj jeszcze tak:włóz płytę z systemem do napędu>Start>Uruchom>wpisz sfc /scannow

Powinno pomóc,jak nie to opcja naprawy systemu z drugiego R.

A tak na wszelki wypadek wklej logi z HJ i Silent Runners -chyba,że nie odpalisz tych programów.

Problem w tym, że żadna aplikacja nie chce się otworzyć.

Póki co wkładaj płytę z systemem,jak napisałam,Start>Uruchom>wpisz>

sfc /scannow + Enter. Nie pomyl spacji! Najlepiej skopiuj polecenie.Jak płyta sie odpali to ja zamknij. Jeśli nie pomoże to opcja naprawy,ale to potem mogę Ci napisać.Śpiesz się bo nie zdążysz do Nowego Roku… :smiley:

P.S. Tu masz opcję instalacji naprawczej,czyli naprawy systemu z drugiego R

Reinstalacja systemu

ustaw bootowanie w Biosie z CDROM.

Zaczekaj aż na monitorze pojawi się okno z "Zapraszamy do programu instalacyjnego"

Wciśnij ENTER,po pojawieniu się umowy licencyjnej > wciśnij F8

Potem masz następne okno"Jeśli jedna z ponizszych instalacji systemu Windows XP jest uszkodzona Instalator może podjąć próbę naprawienia jej" 

W tym oknie wciskasz R (napraw)

Teraz system rozpoczyna analizę zawartości dysku.Czekasz...


Potem kopiuje pliki na dysk kompa.

Później,po zakonczeniu kopiowania wszystkich plików,komputer zostaje automatycznie uruchomiony ponownie.

Właśnie miałem ten sam problem: PPM na jv16 PowerTools i otwórz z pomocą i szukamy gdzie mamy zainstalowany ten program, docelowo jest do C:\Program Files\jv16 PowerTools i wybieramy program jv16 PowerTools i powinien się uruchomić no i tylko przywracanie ;]

Do moderatora: Proszę nie dawać mi warna za odkopywanie tematów bo mi to pomogło i uchroniło mnie od utraty cennych plików ;]