Złe Sterowniki? ściny w niektórych grach

Witam.

Posiadam 2 oryginalne gry. Call of duty modern warfare 2 oraz Sniper Ghost Warrior. Mój problem jest taki: po zainstalowaniu COD’a nic mi nie laguje nie ścina ( nie zmieniałem nic w opcjach )a w Sniper, mam takie zacięcia że jak dam wszystko na najniższe to dalej są ściny a na dodatek jak dam najmniejszą rozdzielczość to przechodzi do trybu Okna i nie da się włączyć Full Screen. Nie wiem co jest nie tak, tak samo było z grą GTA 4, te same ściny jakby gra wolniej chodziła itp. Tylko to nie jakieś wirusy czy coś bo komputer ma rok, i jak go 1 raz użyłem dalej tak było. Co mam zrobić?

Mój sprzęt

Komputer:

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 2

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Płyta główna:

Typ procesora Unknown, 2915 MHz

Nazwa płyty głównej Nieznane

Mikroukład płyty głównej Nieznane

Pamięć fizyczna 3072 MB

Typ BIOS’u AMI (04/09/09)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Ekran:

Karta wideo ATI Radeon HD 4350 (512 MB)

Karta wideo ATI Radeon HD 4350 (512 MB)

Monitor Monitor Plug and Play [NoDB] (1812159118)

Multimedia:

Karta dźwiękowa Realtek HD Audio output

Magazyn:

Kontroler IDE NVIDIA nForce Serial ATA Controller

Kontroler IDE Standardowy podwójny kontroler PCI IDE

Kontroler SCSI/RAID AK6KZTYG IDE Controller

Kontroler SCSI/RAID AYM47XJI IDE Controller

Napęd dyskietek Stacja dyskietek

Dysk fizyczny Hitachi HDP725050GLA SCSI Disk Device (465 GB)

Napęd dysków optycznych HL-DT-ST DVD-RAM GH22NP20

Napęd dysków optycznych OPSBM M7GTM7C SCSI CdRom Device

Napęd dysków optycznych RMBK 9YNC5UJ0HY SCSI CdRom Device

Napęd dysków optycznych RMBK 9YNC5UJ0HY SCSI CdRom Device

Napęd dysków optycznych RMBK 9YNC5UJ0HY SCSI CdRom Device

Status dysków SMART OK

nie masz zainstalowanych sterownikow chipsetu dla plyty glownej.

Napisz co to za model plyty (np. ASUS P5VDC-MX) pisze to na plycie glownej no i jaki masz procesor.

Inaczej nie pomoge ci znalesc sterownikow

FuSioN no nie wiem, rzadko kto instaluje te sterowniki, często dobierane są podczas instalacji systemu… Poza tym autor tematu napisał zwieszki w niektórych grach czyli nie w każdej a dyby był zły sterownik wieszała by każda gra…

To raczej tak nie działa, że jeśli masz zły sterownik to poniektóre gry łapią zwieszki. Przy uruchamianiu gry wyłącz wszystkie możliwe programy… Zobacz co się wtedy stanie.

Możesz także pobrać program Glary Utilities free i nieco przyśpieszyć działanie systemu - naprawić rejestr, wyczyścić wszystkie spyware itp

Ale nie wiem, próbuj wszystkiego…

kloc221

  • tak na starych płytach ale na nowych są koniecznie potrzebne najnowsze sterowniki do płyty głównej Chipset.

kulka123

posłuchaj rady FuSioN :wink:

Za pomocą jakiego programu sprawdzałeś dane ?

Potrzebna jest chociaż nazwa płyty głównej.

Jest dużo programów diagnostycznych.

Oprócz tego najpierw sprawdź zainstalowanie DirectX

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX.

Sprawdź wymagania sprzętowe p/w gier.

Nie będzie poprawy to zmień sterowniki do karty graficznej na inne, nowsze lub starsze.

/ starsze mogą być dużo lepsze /.

Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń.

Sprawdź w Menedżerze urządzeń czy nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania, jeżeli są to w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki /- Aktualizuj sterownik…

/ masz płytkę ze sterownikami to wcześniej włóż ją do napędu CD, zminimalizuj /.

Uruchom ponownie komputer.

Direct jest dobrze zainstalowany, Żadnych wykrzykników też nie ma. Glary zrobił to co miał zrobić lecz problem nadal jest? jakieś pomysły :D? Everest home edition

Zainstaluj Everest Ultimate Edition

lub Everest Corporate Edition - podaj nazwę płyty głównej.

  1. brak sterowników Chipset.

  2. gry nie spełniają wymagań sprzętowych.

  3. pomoże tylko zmiana sterowników do karty graficznej na najnowsze lub starsze.

Na takiej słabej karcie graficznej to płynności na tych grach nie uzyskasz. I nie pomogą tu żadne chipseto-sterowniki.

Wymagania sprzętowe gier :

http://www.google.com/search?hl=pl&sour … +&gs_rfai=

http://www.google.com/search?hl=pl&sour … +&gs_rfai=

  • u mnie kilka wersji temu jak testowałem tak zrobił/wyczyścił że musiałem robić format :slight_smile:

Używam tylko CCleaner.

/ podczas instalacji odchacz ,Automatyczną aktualizację CCleaner" oraz ,Dodaj pasek narzędziowy Yahoo" /.

CCleanera używaj zawsze po deinstalacji programów, sterowników oraz częstym surfowaniu w internecie.

Nic nie zmieniaj w jego ustawieniach, wystarczy :

u góry po lewej ,Cleaner" na dole Analiza -> Uruchom Cleaner

póżniej ,Rejestr" Skanuj by znaleźć problemy -> Napraw zaznaczone problemy.

oraz Eusing Free Registry Cleaner.

Wybierasz język / language / Polish.

Przewiń -> Skanuj rejestr -> Napraw rejestr.

Oprócz tego czyszczę w regedit ale to już dla zaawansowanych.

Dodatkowo :

  1. Start -> Panel sterowania -> System -> Zaawansowane -> Wydajność -> Ustawienia -> Efekty wizualne - zaznacz tylko 6 pozycji - Zastosuj - OK.

kliknij aby powiększyć :

b6f4bd33aeb1d059m.jpg 86e86da81e7e892fm.jpg

nie znam się na sprzęcie. Oto chodzi? : Pole Wartość

CPU #0 AMD Athlon II X2 245 Processor, 2913 MHz

No tak niby słaba karta graficzna ale jakoś COD ma większe wymagania od Sniper a jakoś chodzi ***********

Z tymi wymaganiami to różnie jest, nie zawsze mają pokrycie z rzeczywistością.

  • no właśnie, taka jest prawda.

Oprócz tego do gier są tzw. łatki/patche które poprawiają ich działanie.

http://www.google.com/search?hl=pl&sour … +&gs_rfai=

http://www.google.com/search?hl=pl&sour … +&gs_rfai=

próbowałem patche i nic. Zresztą Do COD’a nie potrzebuje, zawsze w grach jak zmniejsze rozdzielczość to sie gra *********** (najczęściej 800x600) w Sniper mam 1024x768 i mniejszej nie moge dać, bo i tak musze wtedy grać w okienku. w COD’dzie mam ustawione 800x600, a na monitorze pisze że najlepsza wydajność dla mojego monitora to :1680x1050

Problem trzeba było skierować na gamikaze oni tam bardziej znają się na grach :slight_smile:

Sprawdzałeś zmianę sterowników do karty graficznej ?

nie znam się na tym :stuck_out_tongue: jakbyście dali mi jakieś linki ;d

przyjacielska strona dobrychprogramów to http://www.gamikaze.pl > być może tam ci pomogą :slight_smile:

  • poczekaj, jak nie dzisiaj to jutro :wink:

Ok stop xD

z tego co dales to masz procka AMD Athlon II X2 245 Processor (juz cos mamy xD)

Pomoge ci tylko musisz cos dla mnie zrobic (wyslij sms na numer 08… zartuje :slight_smile: ) odkrec kompa zdejmij boczna pokrywe i na plycie glownej plycie bedzie numer duzymi literami :slight_smile: podaj go nam.

Jest to jedyne chyba wyjscie aby sprawdzic nazwe plyty glownej. Everest ani CCleaner ci nie pomoze jak nie masz sterownikow. Ludzie opanujcie posty xD

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Narazie nie moge otworzyć kompa (nie że nie umiem :D) ale poszperałem trochę może to coś z tego? MMX, 3dnow 2(cups) lub

Właściwości płyty głównej:

Producent MSI

Nazwa MS-7309

Wersja 1.0

Numer seryjny To be filled by O.E.M.

???