Złe sterowniki, zmieniający się kursor, błędy o svchost

A więc jestem można powiedzieć świeżo po formacie, byłem chyba 2 dni bez antywirusa no i się syfu nazbierało. Były jakieś temp1.exe temp2.exe itd.

AVG pozbył się wszystkiego (razem 16 :expressionless: ) ale nadal przy włączaniu komputera mam 2 błędy, o braku svchost i czegoś jeszcze, co zostało usunięte przez AVG.

Następna sprawa, nie mam pojęcia czego to wina. Czasami w różnych momentach kursor zmienia się na te cztery strzałki (góra dół lewo prawo.) i taki zostaje. Kiedy wejdę w ustawienia myszki i kursora, jest on ustawiony wszędzie w schemacie… Mało tego! Często kursor zaczyna mulić, klatkować, przerywać, nie wiem jak to nazwać… 1 raz z takim czymś się spotkałem.

Może jest to spowodowane złymi sterownikami do “karty graficznej” (GF MX 440 - poprzednia się spaliła :D)

Aktualnie posiadam sterowniki 56.64, miałem też 93.71, które są zalecane przez NVIDIĘ, ale na nich obraz był w 4 bitach i nie dało się tego przestawić. Proszę więc o jakieś nakierowanie w sprawie tych sterów.

Liczę na Waszą pomoc, jesteście jedynym forum na którym zawsze polegam gdy coś jest nie tak ze sprzętem. :slight_smile:

To zapewne nie wszystko, zaraz coś się jeszcze znajdzie/przypomni.

Temat poprawiony

LOG Z HT:

http://wklej.org/id/468046/

kurak1712 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Okej temat jest poprawiony. Wiem że nie powinienem tak szybko podbijać tematu, ale na takim komputerze nie da się pracować… prosiłbym żeby ktoś zerknął na log z hijack’a.

Dodatkowo mam to:

relevantknowledge-program-t288487.html

Stery: 71.84 ,na takich sprzętach czasem trzeba stery instalować dwa razy (odinstaluj i instaluj od nowa) ,bo wychodzą kwiatki w postaci 4bit :wink:

Infekcja:

Ubij proces “rlvknlg.exe”

1.Wykonaj aktualizację i pełny skan http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html ,jak coś znajdzie usuń + dołącz log z usuwania.

2.Zrób logi OTL,ustaw tak http://wstaw.org/m/2010/09/10/OTL.png ,kliknij Skanuj, zawartość wynikowych logów > Extras i Otl < skopiuj i wklej na http://www.wklej.org ,tu linki

OTL:

http://wklej.org/id/468143/

Extras:

http://wklej.org/id/468144/

kurak1712 ,

usuń z autostartu: O4 - HKLM…\Run: [RelevantKnowledge] C:\program files\relevantknowledge\rlvknlg.exe (TMRG, Inc.)

Odinstaluj z Dodaj/Usuń :RelevantKnowledge

Usuń jak coś zostanie: C:\Program Files\RelevantKnowledge

Jest jeszcze klucz rejestru:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\DomainProfile\AuthorizedApplications\List]

=“C:\Program Files\RelevantKnowledge\rlvknlg.exe”…=

Przeskanuj Malwarebytes ! Zainstaluj SP3 !

O SP3 już pomyślałem, revelant usunąłem wczoraj Spybotem. Teraz następna sprawa.

Jak pozbyć się tych 2 komunikatów:

beztytuuoqj.jpg

To trzeba zfixować w HJT:

A co tam z karta graficzną ?

Kartą zajmę się jutro bo na razie nie mam czasu nic ściągać. Tym czasem mam znowu problem z kursorem, sam się zmienia na ten “czterostrzałkowy” i taki zostaje… co jest?

I dzięki za dotychczasową pomoc:)

Spróbuj te stery zainstalować ,bo być może to ma jakiś związek :?: I naprawdę dalej zachęcam to pełnego skanu Malwarebytes.

Problem z kursorem zniknął po instalacji sterowników Malwarebytes znalazł 13 infekcji. :o

Jeszcze jedna mała sprawa, mam teraz AVG, ale nie lubię kiedy antywirus potrzebuje 7 procesów do działania… Czy COMODO wystarczy?

No widzisz :wink:

Comodo jest kiepski jako antywirus (moim zdaniem) .Ja Ci polecę Panda Cloud Antivirus http://www.dobreprogramy.pl/Panda-Cloud … 15003.html ,(tego testu antywirusów na dp radzę nie brać w ogóle pod uwagę) używam ok roku ,naprawdę jest ok ,jest lekki ,dwa procesy ,pełne skanowanie może nie tak lekkie ,ale ogólnie go nie odczuwasz + aktualizacja i skan np raz na 2/4 tyg Malwarebytes i powinno być ok :wink:

Wypróbuję, a SpyBota i Malwarebytes zostawię w razie niemców.

Temat można zamknąć, jak coś sobie jeszcze przypomnę, lub coś się znajdzie to napiszę do Ciebie PW. :slight_smile: