Złe sterowniki, zmieniający się kursor, błędy o svchost


(Kurak1712) #1

A więc jestem można powiedzieć świeżo po formacie, byłem chyba 2 dni bez antywirusa no i się syfu nazbierało. Były jakieś temp1.exe temp2.exe itd.

AVG pozbył się wszystkiego (razem 16 :expressionless: ) ale nadal przy włączaniu komputera mam 2 błędy, o braku svchost i czegoś jeszcze, co zostało usunięte przez AVG.

Następna sprawa, nie mam pojęcia czego to wina. Czasami w różnych momentach kursor zmienia się na te cztery strzałki (góra dół lewo prawo.) i taki zostaje. Kiedy wejdę w ustawienia myszki i kursora, jest on ustawiony wszędzie w schemacie.. Mało tego! Często kursor zaczyna mulić, klatkować, przerywać, nie wiem jak to nazwać.. 1 raz z takim czymś się spotkałem.

Może jest to spowodowane złymi sterownikami do "karty graficznej" (GF MX 440 - poprzednia się spaliła :D)

Aktualnie posiadam sterowniki 56.64, miałem też 93.71, które są zalecane przez NVIDIĘ, ale na nich obraz był w 4 bitach i nie dało się tego przestawić. Proszę więc o jakieś nakierowanie w sprawie tych sterów.

Liczę na Waszą pomoc, jesteście jedynym forum na którym zawsze polegam gdy coś jest nie tak ze sprzętem. :slight_smile:

To zapewne nie wszystko, zaraz coś się jeszcze znajdzie/przypomni.

Temat poprawiony

LOG Z HT:

http://wklej.org/id/468046/


#2

kurak1712 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Kurak1712) #3

Okej temat jest poprawiony. Wiem że nie powinienem tak szybko podbijać tematu, ale na takim komputerze nie da się pracować.. prosiłbym żeby ktoś zerknął na log z hijack'a.

Dodatkowo mam to:

relevantknowledge-program-t288487.html


(Łukash) #4

Stery: 71.84 ,na takich sprzętach czasem trzeba stery instalować dwa razy (odinstaluj i instaluj od nowa) ,bo wychodzą kwiatki w postaci 4bit :wink:

Infekcja:

Ubij proces "rlvknlg.exe"

1.Wykonaj aktualizację i pełny skan http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html ,jak coś znajdzie usuń + dołącz log z usuwania.

2.Zrób logi OTL,ustaw tak http://wstaw.org/m/2010/09/10/OTL.png ,kliknij Skanuj, zawartość wynikowych logów > Extras i Otl < skopiuj i wklej na http://www.wklej.org ,tu linki


(Kurak1712) #5

OTL:

http://wklej.org/id/468143/

Extras:

http://wklej.org/id/468144/


(Łukash) #6

kurak1712 ,

usuń z autostartu: O4 - HKLM..\Run: [RelevantKnowledge] C:\program files\relevantknowledge\rlvknlg.exe (TMRG, Inc.)

Odinstaluj z Dodaj/Usuń :RelevantKnowledge

Usuń jak coś zostanie: C:\Program Files\RelevantKnowledge

Jest jeszcze klucz rejestru:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\DomainProfile\AuthorizedApplications\List]

="C:\Program Files\RelevantKnowledge\rlvknlg.exe"....=

Przeskanuj Malwarebytes ! Zainstaluj SP3 !


(Kurak1712) #7

O SP3 już pomyślałem, revelant usunąłem wczoraj Spybotem. Teraz następna sprawa.

Jak pozbyć się tych 2 komunikatów:

beztytuuoqj.jpg


(Łukash) #8

To trzeba zfixować w HJT:

A co tam z karta graficzną ?


(Kurak1712) #9

Kartą zajmę się jutro bo na razie nie mam czasu nic ściągać. Tym czasem mam znowu problem z kursorem, sam się zmienia na ten "czterostrzałkowy" i taki zostaje.. co jest?

I dzięki za dotychczasową pomoc:)


(Łukash) #10

Spróbuj te stery zainstalować ,bo być może to ma jakiś związek :?: I naprawdę dalej zachęcam to pełnego skanu Malwarebytes.


(Kurak1712) #11

Problem z kursorem zniknął po instalacji sterowników Malwarebytes znalazł 13 infekcji. :o

Jeszcze jedna mała sprawa, mam teraz AVG, ale nie lubię kiedy antywirus potrzebuje 7 procesów do działania.. Czy COMODO wystarczy?


(Łukash) #12

No widzisz :wink:

Comodo jest kiepski jako antywirus (moim zdaniem) .Ja Ci polecę Panda Cloud Antivirus http://www.dobreprogramy.pl/Panda-Cloud ... 15003.html ,(tego testu antywirusów na dp radzę nie brać w ogóle pod uwagę) używam ok roku ,naprawdę jest ok ,jest lekki ,dwa procesy ,pełne skanowanie może nie tak lekkie ,ale ogólnie go nie odczuwasz + aktualizacja i skan np raz na 2/4 tyg Malwarebytes i powinno być ok :wink:


(Kurak1712) #13

Wypróbuję, a SpyBota i Malwarebytes zostawię w razie niemców.

Temat można zamknąć, jak coś sobie jeszcze przypomnę, lub coś się znajdzie to napiszę do Ciebie PW. :slight_smile: