Żle zainstalowany system (nowy hdd sata)

kupiłem nowy dysk, sformatowałem go i podzieliłem na partycje w xp, pierwsza partycję ustawiłem jako podstawową, później wyłączam kompa odłączam stary dysk i próbuje instalować na nowym, niby wszystko ok do czasu aż instalator chce pliki sp2( które są na płycie) klikam anuluj (bo inaczej nie pójdzie) potem kiedy instalacja jest finalizowana muszę wyjąć płytkę bo czyta z niej a nie z dysku (dziwne instalowałem xp dziesiątki razy i nie widziałem czegoś takiego)

kiedy zakończy instalacje uruchamia się winda ale jest niekompletna nie ma tapet nie można wejśc do zarządzania dyskami ani do większości narzędzi administracyjnych. Pod obecną instalacją windowsa w zarządzaniu dyskami widzi cały dysk można go sformatować ale np w pm8 pokazuje jedną partycje o formacie “bad”. Mam płytę gigabyte k7vt600 1394, obsługuje sata 1 dysk jest na sata 2 ale ustawiłem zworkę na sata 1, zaktualizowałem bios mobo, przy instalacji windowsa wrzucam z dyskietki nowe sterowniki sata. Ma ktoś jakiś pomysł może dysk jest uszkodzony?

Przy instalacji F6 i zapodaj mu stery z dyskietki. Masz je na cd od płyty głównej.

tak robiłem nowe stery mam ze strony producenta płyty ale to nic nie dało

Dobre te stary???

Przyjmuje je bez problemów???

bez problemów z listy wybieram sterowniki dla win xp i instalacja idzie dalej